FIBA Baskılara Boyun Eğdi

29 Mart 2018 Perşembe, 22:13

FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde oynanan Pınar Karşıyaka – UCAM Murcia karşılaşmasında yaşanan olaylardan kaynaklı başlatılan disiplin soruşturmasının sonucu belli oldu.
Şampiyonlar Ligi yönetimi, disiplin soruşturma sonrası temsilcimiz Pınar Karşıyaka’ya önümüzdeki sezon geçerli olmak üzere iki maç seyircisiz oynama ve 20 bin Euro para cezası da verdi.

Maçın son çeyreğinde Berk Uğurlu’ya yapılan faul sonrası Murcialı oyuncular ve tribün arasında olaylar yaşanmış ve sahaya yabancı madde atılmıştı. Murcia’dan üç oyuncu oyundan diskalifiye edilmişti. Murcia yönetimi yaptığı açıklama ile Pınar Karşıya’nın kupadan diskalifiye olmasını istemişti.

6222’DEN İŞLEM YAPILDI

Pınar Karşıyaka ile İspanyol ekibi UCAM Murcia arasında oynanan FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında UCAM Murcia basketbolcusu Sadiel Rojas’a fiziki müdahalede bulunan K.E’ye 6222 sayılı kanuna muhalefetten işlem yapıldı.

Alınan bilgiye göre, Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda Pınar Karşıyaka ile UCAM Murcia arasında oynanan karşılaşmanın son periyodunda UCAM Murcia basketbolcusu Sadile Rojas’ı ittiren kişinin K.E olduğu tespit edildi.

Müsabakayı izlemek için İstanbul’dan İzmir’e gelen K.E’nin sabah saatlerinde İstanbul’a gittiğinin belirlendiği, daha sonra K.E’nin İzmir’e getirildiği bildirildi.

K.E’ye, 6222 sayılı kanuna muhalefetten işlem yapıldı.

Pınar Karşıyaka-UCAM Murcia maçının son periyodunda Berk Uğurlu’ya sportmenlik dışı faul yapan Sadiel Rojas’a, saha kenarında maçı takip eden bir kişi müdahale etmişti.

BERK UĞURLU HAFTASONU YOK

Geçtiğimiz Salı Akşamı oynadığımız Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final Turu ilk maçında UCAM Murcia karşılaşmasında aldığı darbe sonrasında ayak bileğinde ödem oluşan ve Trabzonspor karşılaşmasına götürülmeyecek olan Berk Uğurlu ‘nun tedavisine devam edilecek. Değerli oyuncumuzun hafta başında takımla beraber çalışmalara başlaması bekleniyor.