Filede Karşıyakadan Timsah Avı

10 Aralık 2016 Cumartesi, 14:21

Karşıyaka, şampiyon adayı Bursaspor’u set vermeden yenip üst üste 5. galibiyetini alırken taraftarlarına da bayram yaptırdı
Bayanlar Voleybol 1. Ligi A Grubu’nda yabancısız ve sadece kendi altyapısından yetişen oyuncularla mücadele eden Karşıyaka, haftalarca zirvede yer alan şampiyon adayı Bursaspor’a salonu dar etti ve haklı bir galibiyet aldı: 3-0. Karşılaşmaya tutuk başlayan KSK ilk teknik molaya 8-3 geride girdikten sonra müthiş bir geri dönüş yaptı. İkinci teknik molaya 16-9 önde girmeyi başaran Karşıyaka seti 25-23 alarak 1-0 öne geçti. İkinci sette rakibi önünde voleybol dersi veren KSKli kızlar, teknik molalarını 8-5 ve 16-9 önde geçtikleri seti 25-15 kazandı ve durumu 2- 0 yaptı. Son sette Yasemin’in müthiş oyununa Ezgi Akyaldız ve diğer oyuncular da eşlik etti ve Karşıyaka seti 25-16 maçı da 3-0 kazanarak 5’te 5 yaptı. Karşıyaka bu galibiyetle Play-Off hattıyla olan puan farkını 1’e indirdi.

Tribünde rekor var

Karşıyaka voleybolda yıllar sonra çok büyük bir taraftar desteğini arkasına alarak rakibinin karşısına çıktı. Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda 3 bine yakın Karşıyakalı taraftar takımlarına müthiş destek verdi. İkinci sette Bursaspor teknik heyeti ile prokotol tribünündeki yöneticiler arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Ancak olay büyümeden önlendi.
Maç sonrası taraftarlar maçı kazanan takımlarına sevgi gösterisinde bulundu. Taraftarların isteği üzerine KSK voleybol şube yönetimi de sahaya inerek oyuncuların sevincine ortak oldu. Öte yandan Karşıyaka’nın başarılı orta oyuncusu Begüm Hepkaptan ilk sette elinin üzerine düştü. Acı içinde yerden kalkan genç oyuncu hastaneye kaldırıldı. Begüm’ün sol el bileğinde kırık tespit edildi.