Filede Tamer Yaşar Çamlıbel Dönemi

27 Temmuz 2016 Çarşamba, 20:02

Voleybol A Takım Baş Antrenörlük görevine, Tamer Yaşar Çamlıbel getirildi.

Karşıyaka Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’na gelerek kendisini Yeşil – Kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeyi imzalayan Tamer Yaşar Çamlıbel, Karşıyaka ile anlaşmaya vardığı için mutlu olduğunu belirtti. Çamlıbel, “İzmirli olmam Karşıyaka’yı tercih etmemde çok büyük bir etken oldu. Başka takımlardan da teklif aldım ama buradaki genç kadro, beni çok cezbetti. Gençlerle çalışıp onlara bir şeyler öğretmeyi çok seviyorum. Burada da böyle bir potansiyel var, o yüzden Karşıyaka’yı tercih ettim” dedi.

Genç bir takımla başarılı olmaya çalışacaklarını belirten tecrübeli antrenör, “Genç bir takımla kolej havasında başarılı olmak için çabalayacağız. Hedefimiz ilk dörde girmek ve yarı final oynamak. Genç kadromuzu elimizde tutup, yanlarına bir iki tecrübeli oyuncu takviye ederek ilk dört hedefimizi tutturabileceğimizi düşünüyorum” sözleriyle, yeni sezonda başarılı olacaklarına inandığının altını çizdi. Çamlıbel ayrıca, Türkiye Şampiyonası’nda iki yıl üst üste büyük başarılar elde eden altyapı oyuncularından da takıma takviyeler yapacaklarını söyledi.

İmza töreninde konuşan Karşıyaka Spor Kulübü Voleybol Şube Başkanı Serkan Ergüven ise, “Hocamızla bir haftadır görüşüyoruz. Prensiplerimizin ve fikirlerimizin uyuştuğuna inandık. Kendisinin Karşıyaka’da bir geçmişi de var. İyi işler yapacağına inanıyoruz” diyerek, Çamlıbel’e yeni görevinde başarılar diledi.