Futbolun kaderini değiştireceğim

30 Mayıs 2014 Cuma, 10:22

Sürpriz bir kararla Karşıyaka’da basketbolun yerine futbol şubesinde görev alan Metin Yıldırım, “20 yıllık kaderi değiştirmek için görevi kabul ettim” dedi.

Pınar Karşıyaka’nın EuroChallenge Cup’ta final oynadığı dönemde basketbol şubesi yöneticisi olarak önemli işlere imza atan bir yıllık aradan sonra Fatih Diniz’in listesinde yer alan Metin Yıldırım, futbolda büyük özlemi sonlardırmak için çalışacağını açıkladı. Basketbol şubenin başına geçmesi beklenen ancak Diniz’in sürpriz teklifini kabul ederek futbol şubede görev yapmaya başlayan Yıldırım, “Futbolu çok sevmeme rağmen 20 yıldır 2. Lig’de olmamızı hazmedemiyordum, bu yüzden basketbolu tercih ediyordum” dedi.

Görevden kaçmam
“Karşıyaka’da görevdan kaçılmaz” diyen Yıldırım, “20 yıllık kaderi değiştirmek için teklifi kabul ettim. Bu yapıyı yıkmak istiyorum, benim derdim bu. Hep aynı senaryoları yaşıyoruz, bunu değiştirmek için buradayım. Taraftarlarımızı çok seviyorum, bu camiaya hizmet edecek olmanın heyecanı içindeyim. Temiz insanlarla, temiz yüreklerle, iyi niyetimizle başarılı olacağımızı ve bu takımı Süper Lig’e taşıyacağımıza inanıyorum” dedi. GÖKHAN ÖZYURTLU – YENİ ASIR