Galatasaray’ı Reddedip Karşıyaka’ya Geldi

18 Mart 2016 Cuma, 16:28

PTT 1. Lig’de son sırada yer alan Karşıyaka’da Yusuf Şimşek’in istifa etmesiyle boşalan teknik direktörlük görevine Soner Tolungüç getirildi. Tolungüç’ün, dönceki gün Galatasaray’dan gelen, ‘Yeni teknik direktörümüz Jan Olde Riekerink’in yardımcısı ol’ teklifini reddedip İzmir ekibine gittiği ortaya çıktı.

PTT 1. Lig takımlarından Karşıyaka bu sezon beşinci teknik direktörü olan Soner Tolungüç’le 1.5 yıllk sözleşme imzaladı. Tolungüç imza töreninde “Daha herşey bitmedi” diyerek camiaya umut verdi.

CENGİZ ÖZYALÇIN TELEFON AÇIP TEKLİF YAPTI

Soner Tolungüç’ün, Karşıyaka’ya gelmek için Galatasaray’ı reddettiği ortaya çıktı. Tolungüç’ün önceki gün İzmir’e hareket ettiği sırada Galatasaray 2’nci Başkanı Cengiz Özyalçın’ın kendisine telefon ederek yeni Teknik Direktör Jan Olde Riekerink’in ekibinde yer almasını teklif ettiği öğrenildi. Galatasaray’ın ‘un UEFA Pro Lisans belgesi olmayan Riekerink’in yerine esame listesine teknik direktör olarak Tolungüç’ün adını yazdırmayı planladığı da ortaya çıktı.

Sarı-kırmızılılarda futbolcu olarak da görev yapan Soner Tolungüç, Karşıyaka’yla anlaştığı için teklifi kabul etmediğini açıkladı.

RIDVAN DİLMEN: KURTARIRSAN HEYKELİNİ DİKERLER

Yeşil kırmızılı takımın eski teknik direktörlerinden Rıdvan Dilmen’in de Tolungüç’e, “Karşıyaka’yı düşmekten kurtarırsan senin heykelini dikerler” dediği belirtildi.

Futbolu bıraktıktan sonra Konyaspor, Kocaeli Birlikspor, Güngören ve Gençlerbirliği’nde antrenörlük, Adana Demirspor’da teknik direktörlük yapan 52 yaşındaki Tolungüç’ün yardımcılıklarını Nedim Tanrıverdi, Evren Nalbant, Murat Erdeğer yapacak.