Gemiyi En Son Kaptan Terkeder

13 Temmuz 2016 Çarşamba, 23:41

Pınar KSK kaptanı İnanç Koç, kulübünde her türlü göreve hazır olduğunu belirterek, “Burası yuvam. Kaf-Kaf için her sorumluluğu alırım” diye konuştu

İzmir’in yetiştirdiği en önemli basketbolculardan biri olan İnanç Koç, yeni sezon öncesi hedeflerini anlatıp Pınar Karşıyaka’yı değerlendirdi.
2003-2007 yılları arasında Pınar Karşıyaka formasını giyip 2013 yılında yeniden kulübüne kaptan olarak dönen İnanç Koç, antrenör değişikliği ve takımdaki bir çok oyuncunun gitmesinin fırsata dönüşebileceğini açıkladı. Bütçenin düşmesini yeni bir fırsat olarak değerlendiren başarılı basketbolcu, “Her değişim yeni bir kapıyı açar. Genç oyuncular kendini gösterecek ortamı bulabilir. Yeni yabancılar vitrin için Karşıyaka’yı seçebilir. Biz gerekli enerjiyi alıp, heyecanı yakalar, sinerjiyi oluşturur, itici gücümüz taraftarımızla birleşirsek her zaman başarıyı yakalarız” dedi. Pınar Karşıyaka’yı ‘Burası benim yuvam’ sözleriyle özetleyen ve yoluna yeşil-kırmızılı kulüpte devam etmek istediğini belirten İnanç Koç, “Kulübümde her türlü göreve hazır olduğumu sezon biter bitmez yönetime söyledim. Yönetimin her türlü teklifine de açığım. Bu takımın kaptanıyım ve kaptan gemiyi en son terk eder. Buranın çocuğuyum ve böyle bir durumda görev verildiğinde kaçacak insan değilim. İlk forma giydiğim dönemlerde 6 ay para almadığımız oldu ama çekip gitmeyi düşünmedim bile. Benim açımdan hiç bir tereddüt yok. Başkanımızda sağolsun, yeni oluşumda ne olursa olsun, hangi pozisyonda olursa olsun benimle çalışacağını söyledi.
Yeni yönetim, yeni antrenör ve yeni kadroyla yine çok can yakacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Babasının izinde…

İnanç Koç eşi Selma, kızı Selina ve oğlu Ali ile örnek bir aile tablosu çiziyor. Ailenin en küçük ferdi Ali, Pınar Karşıyaka altyapısında eğitim alırken tatilde babasıyla evlerinin bahçesinde sık sık basketbol maçı yapıyor.