Gençlerle başaracağız

06 Eylül 2016 Salı, 13:00

Karşıyaka Voleybol Takımı tamamı altyapısından yetişen, en büyük oyuncusunun 20 yaşında olduğu bir takımla ligde boy gösterecek. Antrenör Çamlıbel, “Ben gençlere güveniyorum” dedi
Bayanlar Voleybol 1. Ligi A Grubu’nda yer alacak olan Karşıyaka, bu sezon bambaşka bir kimlikle rakiplerinin karşısına çıkacak. Yeşil-kırmızılılar, Serkan Ergüven başkanlığındaki yeni şube yönetimiyle tamamı kendi altyapısından yetişen 14 oyuncuyla ligde mücadele ederek bir ilke imza atacak. Yıllardır 2 yabancılı ve bol transferli kadrosuyla başarıya koşan ancak her seferinde hayal kırıklığı yaşayan KSK yüzde yüz kendi sporcularından kurulu kadrosuyla hedefe yürüyecek.

Gençlerle başaracağız

İzmir ve Türk voleyboluna önce sporcu daha sonra antrenör olarak hizmet eden Tamer Çamlıbel’i takımın başına getiren Karşıyaka yönetimi, yardımcı antrenör olarak yine yıllarca KSK formasını giymiş Deniz Yörük’ü tercih etti. En büyük sporcunun 20 yaşında olduğu gencecik bir takım kurduklarını belirten Çamlıbel, “Tüm takımlar transferler yaparken biz kendi öz kaynaklarımızla mücadele kararı aldık. Genç ekibimle iyi işler yapacağımızı umut ediyorum. Geçen sezon da gençlerimiz şampiyon olan Beşiktaş’ı yendi. Biraz bocalayabiliriz ancak tutturursak ligin sürpriz ekibi olabiliriz” diye konuştu.