Gitti Geldi

09 Kasım 2016 Çarşamba, 02:11

İdman boykotları ve 5 oyuncunun kadro dışı kalmasıyla yaşanan kaos sürüyor. Dün görevini bırakan Soner Tolungüç, başkan Mutlu Altuğ ile görüştükten sonra bu kararından vazgeçti
Karşıyaka’da dün yine hareketli saatler yaşandı. Futbolcular, prim ve peşinat alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle Gümüşhanespor maçı öncesi 2 kez idmana çıkmamış buna karşılık da yönetim 5 oyuncuyu kadro dışı bırakmıştı. Arkadaşlarının kadro dışı bırakılmasını protesto eden diğer oyuncular da önceki gün idman boykotuna devam edince yönetim durumu noter kanalıyla tesbit ettirmişti.
Bu gelişmelerden rahatsızlık duyan teknik direktör Sonur Tolungüç dün sabah görevi bıraktığını açıkladı. Teknik patron Tolungüç’ü telefonla arayıp görüşmek için kulübe davet eden başkan Mutlu Altuğ, başarılı teknik adamı ikna ederek takımda kalmasını sağladı.

Mücadeleye devam

Toplantı sonrası, “Mücadeleye devam” diyerek görevine dönen Tolungüç, ilkelere bağlı kalarak, disiplinsizliğe hiçbir şekilde taviz verilmeyeceğini söyledi. Hiçbir suçun cezasız kalmayacağını, kulübün disiplin talimatlarının açık olduğunu iletti. Tolungüç, “Boykotun kulübe zarar vereceğini, zamanın yanlış olduğunu söylemiştim.
Yapılanların maç öncesi döneme rastlaması maçın havasından çıkılmasına yol açtı. Bu da kulübe zarar verdi. Umarım herşey kısa sürede yoluna girecek” diye konuştu.

Kaf-Kaf’ta boykot sona erdi

Ali Say, Ali Kemal, Battal, İbrahim ve kaleci Behram’ın kadro dışı kalmasından sonra takım arkadaşları bu 5 oyuncuya destek verip önceki günkü idmana çıkmama kararı almıştı. Tolungüç’ün görevine devam etmesinden sonra dünkü çalışmaya kadro dışılar hariç tüm futbolcular katıldı.

Taraftar da ‘Tolungüç’ dedi

Yönetim, Tolungüç ile yola devam kararı alıp kadro dışı cezalarının da Tokatspor maçından sonra yeniden değerlendirileceğini belirtti.
Gelişmeler üzerine Taraftarlar Derneği, şimdiye kadar para almadan çalışıp, küme düşer gözüyle bakılan transfer yasaklısı takımı zirve yarışına ortak eden Tolungüç’ten yana tavır koydu.
Dün sabah 11.00’de yapılması gereken antrenmanı erteleyen yönetim, sabah Tolungüç ve Güneş’le kulüpte yeniden bir araya gelirken, toplantının sonunda yola birlikte devam etme kararı alındı. İki taraf, beş futbolcunun kadro dışı bırakılması kararında da hemfikir oldu.