Gode Cengiz'i Saygıyla Anıyoruz

23 Haziran 2015 Salı, 16:25

GODE’yi kaybının 30.yılında Karşıyaka Spor Adamları Derneği (KARSAD) öncülüğünde düzenlenen tören ile Saat: 18:30’da Soğukkuyu kabristanı içinde bulunan mezarı başında anıyoruz.

GODE CENGİZ Kimdir?

1943 yılında dünyaya gelen Cengiz Kocatoros ya da diğer adıyla Gode Cengiz, Karşıyaka eşrafınca hem sevilen hem de sayılan ender futbolculardandır. Yeşil sahalarda koşturduğu, Karşıyaka ve Altınordu formasını giydiği zaman tribünleri coşturan, Karşıyaka’ya sembol olan Gode Cengiz adını Türk futboluna altın harflerle yazdırdı. Karşıyaka’nin diğer bir çok yıldızı gibi Karşıyaka Lisesi’nde yetişen sporcu, o dönemde güçlü yapısı ve kafa golleriyle sivrildi ve kısa sürede lise takımının değişmez oyuncusu oldu.

Karşıyaka genç takımı’nda kısa bir zamanda öne çıkan Cengiz Kocatoros, genç milli takımı’nda değerli oyuncuları arasında yer aldı. Futbola başladığı ilk günden itibaren alkışlanan oyununun yanı sıra kişiliği ile de öne çıkan Gode Cengiz, milli formayı taşımanın onurunu da yaşadı.

27 yıl futbol oynadığı Karşıyaka’ya menajer olarak da hizmet verdi. büyük futbolcu, 23 haziran 1985 günü Çeşme’deki yazlığında geçirdiği beyin kanaması sonucu hayata çok genç yaşta veda etti.

gode