Gözler Zalgiris maçına çevrildi

28 Ekim 2015 Çarşamba, 00:00

Başantrenörümüz Ufuk Sarıca: “Tek arzumuz, hem takımı destekleyen hem de rakibi iyi ağırlayan taraftarımızla güzel bir atmosferde kazanmak” dedi.

THY Avrupa Ligi C Grubu’nda 29 Ekim Perşembe günü saat:19.45 de Litvanya’nın Zalgiris Kaunas takımını konuk edecek Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, “Tek arzumuz, hem takımı destekleyen hem de rakibi iyi ağırlayan taraftarımızla güzel bir atmosferde kazanmak” ifadesini kullandı.

Sarıca, yaptığı yazılı açıklamada, Spor Toto Basketbol Ligi’ne güzel bir başlangıç yaptıklarını, aynı ciddiyetle, çizgilerini bozmadan yollarına devam etmek istediklerini bildirdi.

THY Avrupa Ligi’nde perşembe günü Litvanya’nın Zalgiris Kaunas takımıyla kritik bir maça çıkacaklarını bildiren Sarıca, şunları kaydetti:

“Grupta sıralama açısından çok önemli bir mücadele olacak. İç sahada oynayacağımız maçların değeri çok büyük. İlerleyen günlerde eğer gruptan çıkmak ve yola devam etmek istiyorsak mutlaka evimizdeki maçları kazanmamız gerekiyor. Çok iyi bir takıma karşı oynayacağız. Litvanya gibi basketbolu çok iyi bilen, basketbol kültürü yüksek ve kadrosunda bir çok milli oyuncu bulunduran Zalgiris Kaunas bizim için ciddi bir rakip olacak. Özellikle tempo konusunu çok iyi ayarlamamız gerekiyor. Barcelona maçında özellikle de savunmadaki direnci sahaya yansıtırsak kazanmamamız için bir sebep yok.”

Sarıca, Karşıyaka Arena’daki iyi sonuçlarını sürdürmek istediklerini aktararak, “Son dönemde ve özellikle Barcelona maçında taraftarımızın gösterdiği desteği bu maçta da görmek istiyoruz. İtici gücümüz taraftarımızın bize tam destek vereceğinden şüphem yok. Tek arzumuz hem takımı destekleyen hem de rakibi iyi ağırlayan taraftarımızla güzel bir atmosferde kazanmak” değerlendirmesinde bulundu.