Gücümüz Yetmiyor

13 Kasım 2017 Pazartesi, 08:20
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 6’ncı hafta mücadelesinde Pınar Karşıyaka evinde Eskişehir Basket’e 74-70 yenildi.
Ev sahibi ekip bu sonuçla üst üste 5’inci mağlubiyetini alırken, konuk takım ligdeki 5’inci galibiyetini elde etti. Maçtan önce geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Türk basketbolunun duayen ismi Mehmet Baturalp için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
İlk periyotta Eskişehir ekibi Ayres’in bulduğu sayılarla etkili olurken, sadece Jones ve Berk’le skor üreten Karşıyaka bu bölümü 18-17 üstün tamamladı. İkinci çeyreğin başında bir pozisyon sonrası Pınar Karşıyaka benchi hakemlere itiraz ederken dijital reklam panolarının devrilmesi nedeniyle müsabakaya kısa bir süre ara verildi.
Bu arada Karşıyaka ve Eskişehir taraftarları arasında yaşanan sözlü atışma polisin devreye girmesiyle sona erdi. Eskişehir Basket, üst üste Kravtsov’la pota altından bulduğu sayılarla oyuna ağırlığını koyarken Duncan’ın da skora katkısıyla soyunma odasına 6 sayı önde girdi: 36-42.
Üçüncü periyoda etkili başlayan Eskişehir ekibi 25’inci dakikada farkı 12 sayıya çıkardı: 38-50. Karşıyakalı taraftarlar çeyreğin bitimine 3 dakika 35 saniye kala konuk takım lehine verilen sportmenlik dışı faul kararı sonrası hakemlere tepki gösterdi. Bu nedenle salonda uyarı anonsu yapıldı. Eskişehir takımı son bölüme 9 sayı üstün girdi: 51-60. Final periyodunda DJ Kennedy’nin sayılarıyla farkı eriten Karşıyaka, Wood’un üçlüğüyle bitime 48 saniye kala skoru 70-71’e getirdi. Ancak Eskişehir Basket kalan bölümde serbest atışlardan bulduğu sayılarla karşılaşmayı kazandı: 70-74.
Gücümüz Yetmiyor
Tahincioğlu Basketbol Liginde bulunan 16 takımdan 2 takım 10 yabancı, 4 takım 8 yabancı, 5 takım 7 yabancı, 4 takım 6 yabancı ile mücadele verirken 4 yabancı ile mücadele etmeye çalışan tek takım biziz. Yabancı oyuncular harici takımımızın yaş ortalaması 21. Kadrodaki kısıtlılık teknik heyeti de sıkıntıya sokuyor. Bu sene hem gençlerimiz, hem yabancılar konusunda şanlıyız fakat yabancı sayımızdaki azlık takımdaki 5 numara eksikliği bu maçta 50/25 ribound ile nasıl çöktüğümüzün kanıtıdır.
Yönetimimiz yada sponsorumuz bu işe bir an önce el atmalı. Aksi halde düşme potasında birkaç hafta daha kaldığımızda oyunculara da bu psikoloji yansıyacaktır. Şu takıma 2-3 takviye ile harika işler başarabilecek iken ligde şuan 15. sırada olmamızı kabullenemiyoruz biz. Peki ya siz?