Gülerken Ağlıyoruz

10 Kasım 2016 Perşembe, 23:25

ahada kazanmanın mutluluğunu yaşayan Kaf-Kaf, evinde maddi krizin sancısını yaşıyor. Bu sancıyı sadece oyuncular değil kulüpte görev yapan personel de çekiyor
Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta çoğunluğu altyapıdan yetişen genç futbolculardan kurulu kadrosuyla yeşil sahada rakiplerine meydan okuyan, 11 maçta aldığı 6 galibiyet ve 2 beraberlik ile 20 puan toplayan 3. sıradaki Karşıyaka’nın en büyük rakibi maddi darboğaz. Bir hafta önce futbolcuların alacaklarını alamadıkları gerekçesiyle yaptığı antrenman boykotuyla sarsılan, bazı oyunculara bilet keserek gerilimli günler yaşayan Kaf-Kaf, Tokatspor’u 4-0 yendiği maç sonrası objektiflere yeniden gülümsedi.
Ancak bu galibiyetin primi, zaten darboğazdaki yönetimin omuzuna bir yük daha ekledi.
Gümüşhane maçı öncesi futbolculara olan prim ve peşinat borçları yüzünden idman boykotuyla karşılaşan, ancak bunları kapatmak için bile henüz kaynak yaratamayan yönetim, Tokat maçı sonrası yeniden arayışlara başladı. Mutlu Altuğ başkanlığındaki KSK yönetiminin, maddi sıkıntı nedeniyle sadece futbolcu ve teknik heyete değil, kulüp çalışanlarına da uzun süredir maaş ödenmediği ortaya çıktı. En son temmuz ayındaki Ramazan Bayramı’nda maaş alan kulüp çalışanlarına 4 aydır hiç ödeme yapılamadı.
Genel kurulda Başkan Altuğ’un, “Geçmiş borçlar beni ilgilendirmez ama kendi dönemimde çalışanlar mağdur olmayacak” sözüne rağmen ödeme yapmaması kulüp personelini isyan noktasına getirdi. Ekim ayı sonunda 2 maaş sözü veren Altuğ’un bunu gerçekleştirmemesi sıkıntıyı tırmandırırken çalışanların eski dönem alacaklarıyla birlikte en az 8 maaşının içerde olduğu öğrenildi.

Taraftar hep yanında

Bu sezon çıktığı 11 maçta 6 galibiyet alan sadece 3 maçı puansız kapatan Karşıyaka, saha içindeki birlik beraberliği ile de alkış aldı. Omuz omuza vererek ortaya koyduğu mücadeleyle rakiplerine meydan okuyan Kaf-Kaf’ın, en önemli gücü ise taraftarı. Maddi sancı çeken takımın moralinin yüksek olmasının en önemli nedenlerinden biri de taraftarın verdiği destek.

Parasızlık fren oldu

Futbolcuların alacaklarını tahsil edememesi, Karşıyaka’da iyi giden takımı frenleyen en büyük etken oldu. Futbolcular 3 galibiyetin primi ile peşinat taksitlerini henüz alamadı.
Kulüp personeline ise 4 aydır maaş ödemesi yapılamadı. 3 yıldır zam almayan ve en kısa vadeli alacağı olan çalışanın 8 aylığı içerde duruyor.