Hakemsiz Oynadık

11 Ekim 2016 Salı, 12:12

Aydın 1923’e 4-3 yenilerek zirve yarışında ağır yara alan Karşıyaka’da Başkan Altuğ, “Statta futbolcu, teknik heyet ve taraftarlar vardı ama ne yazık ki hakem yoktu” dedi
Spor Toto İkinci Lig Kırmızı Grup’taki Ege derbisinde Aydınspor 1923’e seyircisi önünde 4-3 yenilen Karşıyaka’nın canını, sonuçtan çok, maçın hakemi Celal Bayraklı’nın akıl almaz yönetimi, çıkan 3 kırmızı kart ve verilen 2 penaltı yaktı. Verdiği ve vermediği kararlarla maçın önüne geçip adeta skoru kendisi belirleyen Bayraklı’ya KSK yönetimi ateş püskürürken, maç sırasında Okan Şahingöz maç sonrası itirazdan Mustafa Aşan ve Zeki Korkmaz’ın kırmızı kart görmesi kanayan yaraya tuz bastı.

ALTUĞ’DAN SERT AÇIKLAMA

Karşıyaka Başkanı Mutlu Altuğ, şahsi facebook hesabından yaptığı açıklamada, “Neticeyi mücadelenin, alınterinin değil, art niyet ve basiretsizliğin belirlediği futbol dünyasında Fair-Play’den bahsetmek komik, Türk futbolundan herhangi bir başarı beklemek ise hayalciliktir. İki uyduruk penaltı, yanlış oyuncuya gösterilen 2. sarı kart dolayısıyla kırmızı ve daha bir çok art niyetli karar. Bugün sahada oyuncular ve onları bağrına basan taraftarlar vardı ama hakem göremedik. Hakkımızı yasal yollardan arayacağız ama sonucun hakem kararlarından farklı olacağını sanmıyorum.
Yeneriz, yeniliriz ama sonuna dek ne mücadelemiz, ne de inancımız biter” dedi.

KURAL HATASI YAPILDI MI?

Mücadelede oyunun kontrolünü kaybeden Hakem Celal Bayraklı, Karşıyaka’nın genç oyuncusu Okan Şahingöz’ü ilk sarı kartını göstermeden çift sarı karttan oyundan attığı iddia edildi. Mücadelenin 56. dakikasında 6 forma numaralı Arif Çılak’a sarı kart gösteren Bayraklı, 65. dakikada hiç kartı olmayan 66 forma numaralı Okan Şahingöz’e önce sarı ardından kırmızı kart gösterdi ve oyundan attı. Forma numarasını karıştırdığı tahmin edilen Bayraklı, tek sarıdan Okan’ı oyun dışı bırakması gündeme hakem hatasını getirdi.

TSYD’DEN KALECİ BEHRAM’A SERT TEPKİ

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi, Karşıyaka-Aydınspor 1923 maçının devre arasında Habertürk Gazetesi muhabiri Deniz Biricik’e küfredip saldırmaya kalkan Karşıyaka yedek kalecisi Behram Zülaloğlu’na sert tepki gösterdi. Hem Karşıyaka yönetimini, hem de Futbol Federasyonu’nu gerekli yaptırımı uygulamaya davet eden TSYD, eleştiri yapmanın gazetecinin görevi olduğunu hatırlatıp kişilik haklarına saldırıldığını ya da hakarete uğradığını düşünenlerin saha içinde eşkıyalık yapmak yerine mahkemeye başvurması gerektiğini vurguladı. Açıklamada, “Bu yalnızca bir kınama değildir. Zira bundan önceki örnekler de gösterdi ki, canı sıkılan yönetici, teknik adam, ya da futbolcu, genç muhabirlere saldırmayı öfkesini dışa yansıtmanın en kolay yolu olarak görüyor.
Spor muhabirleri, spor yazarları dileyenin dilediği gibi üzerine yürüyüp, küfür ve hakaret edebileceği, canı sıkılanın öfkesini çıkarabileceği zayıf halkalar değildir” denildi.