Her şey Karşıyaka için

26 Eylül 2013 Perşembe, 10:22

altar_tokerErkekler Bölgesel Basketbol Ligi 1. Grubunda yer alan ve hedefi peşpeşe 3. Lig, 2. Lig olan Bostanlıspor ‘un özerk basketbol şube yönetimi “Her şey Karşıyaka için” sloganıyla yola çıktıklarını dile getirdiler.

Şube yönetimi adına açıklama yapan basketbol şube başkanı Altar Toker, “Bu oluşma giderken seçtiğimiz hedef her zamanki gibi yine Karşıyaka’mıza hizmet etmek, semtimize, dinamiklerine ve atıl değerlerine sahip çıkmaktır. Oluşumumuzun temel amacı Bostanlıspor çatısı altında da “önce insan” sonra “başarılı sporcular” yetiştirerek, bu kazanımları gelecek dönemlerde Karşıyaka Spor Kulübü’nün de faydasına sunmaktır.” dedi. Toker, yanlış anlaşılmaların olduğunu ve kamu oyunu doğru bilgilendirmek görevini de açıklamalarıyla yerine getirdiklerini söyledi.

Yeni bir oluşumla basketbol şubesini özerkleştiren Bostanlıspor’da, Basketbol Şube yönetiminden yapılan açıklama şöyle:
“Değerli Karşıyaka’lılara ve Spor Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur;

Geçtiğimiz günlerde çeşitli medya kuruluşlarında yer alan Bostanlıspor Basketbol Şubesinin yeni bir oluşma gittiği yönündeki haberler ile ilgili olarak camiamızı doğru bilgilendirmek amacıyla, niyetlerimizi, hedeflerimizi ve planlarımızı açıklıkla paylaşmak istiyoruz.

Bu oluşma giderken seçtiğimiz hedef her zamanki gibi yine Karşıyaka’mıza hizmet etmek, semtimize, dinamiklerine ve atıl değerlerine sahip çıkmaktır. Oluşumumuzun temel amacı Bostanlıspor çatısı altında da “önce insan” sonra “başarılı sporcular” yetiştirerek, bu kazanımları gelecek dönemlerde Karşıyaka Spor Kulübü’nün de faydasına sunmaktır.

Bu sezon, basketbol branşında Bölgesel Lig’de yer alan Bostanlıspor’u 2. Lig’e çıkartmak istiyoruz. Önümüzdeki dönemlerde, Karşıyaka Spor Kulübü altyapısından yetişen ve A Takıma yükselen, ancak yeterli süre bulamadığı için tabiri caizse “pişemeyen” ya da genç yaşı dolduğu halde A takım kadrosuna alınmayan sporcuların, deplasmanlı ligde oynayarak tecrübe kazanmalarını sağlamak istiyoruz. Ayrıca, Karşıyaka Spor Kulübü’ne geçmiş dönemlerde hizmet etmiş olan, ancak şu anda aktif görevi bulunmayan antrenör, menajer ve sporcu gibi profesyonel kadroları da imkanlar doğrultusunda Bostanlıspor çatısı altında bir araya getirerek bilgi, birikim ve becerilerinden faydalanırken semtimize hizmet etmelerine devam etmeleri için imkan sunmak, bir diğer hedefimizdir. Ülkemizde de artık bir çok kulüp yukarıda saydığımız amaçlarla çeşitli branşlarda pilot takımlar kurmakta ve bunların maliyetlerine katlanmaktadır. Planlarımız arasında, Bostanlıspor’un önümüzdeki dönemde Karşıyaka Spor Kulübümüzün pilot takımı olması da mevcuttur.

Karşıyaka’mız Kaf Sin Kaf ile bütünleşmiştir. Karşıyaka’lıyım diyebilen herkes, aynı zamanda Kaf Sin Kaf’lıdır da. Semtimizde iki takım tutulmaz, tutanlar yadırganır, tek aşktır Kaf Sin Kaf! Kulübümüze hizmet adına üstümüze görev düştüğünde, her zaman tüm gücümüzle maddi ve manevi tüm imkanlarımızı seferber ederek, bayrağı daha yukarılara taşımak için canla başla çalışır, günü geldiğinde de bayrağı devrederiz, ta ki bir daha görev düşesiye kadar. Yönetimde olmasak da, kulübümüz adına bizlerden talep edilen her şeyi imkanlarımız doğrultusunda yerine getirmeye çalışırız. Çünkü BİZ KARŞIYAKA’lıyız… Bostanlıspor basketbol şubesini desteklemek amacıyla bir araya gelen bizler, yukarıda okuduğunuz satırlarda tarifini bulabileceğiniz Karşıyaka’lılık olgusunu iliklerine kadar hisseden ve bunu her zaman icraatlarıyla da kanıtlamış olan Karşıyaka’lılarız. Çoğu, Karşıyaka Spor Kulübü’nde ikinci başkanlık, asbaşkanlık, şube başkanlığı ve yöneticilik yapma şerefine de haiz olan oluşumumuz üyeleri, özel hayatlarında da yıllara dayalı dostluklarını güçlü bağlarla sürdürmektedirler. Bostanlıspor basketbol takımının vesilesiyle bu dostluk halkasının genişleyerek daha da sağlamlaşması olması bizleri daha da mutlu etmektedir.

Oluşumumuzda bulunan hiçbir arkadaşımız şu anda Bostanlıspor kulübü üyesi değildir. Fahri olarak bu oluşumu desteklemektedir. Ancak gururla belirtmeliyiz ki oluşumumuzdaki tüm arkadaşlarımız Karşıyaka Spor Kulübümüzün genel kurul üyesidir. Bostanlıspor basketbol şubesinde gerçekleşen destek oluşumu, Karşıyaka Spor Kulübümüze rakip olması için değil, fayda sağlaması için bir araya gelmiştir. Gerek görüldüğü ve imkanlar el verdiği takdirde şu anda 23 branş ile Türkiye’nin en önemli amatör spor kulübü olan Bostanlıspor’un diğer branşlarında da benzer oluşumlar gerçekleştirilebilecektir.

Saygılarımızla”

Bostanlıspor Basketbol Şube Yönetimi adına

Basketbol Şube Başkanı Altar TOKER