Son Dakika
12 Ağustos 2020 Çarşamba

Her türlü planımız hazır

07 Temmuz 2020 Salı, 16:22

Profesyonel Futbol Takımımız, TFF 3. Lig’in henüz tescil edilmemesi ile birlikte çalışmalarını sürdürürken Teknik Direktörümüz Soner Tolungüç, resmi internet sitemize açıklamalarda bulundu.

Karşıyaka olarak, her türlü alınacak kararın ve organizasyonun; Türk futbolu açısından, daha çağdaş, insanı yaşatma amacıyla, sağlıklı, iş gücünün ve üretkenliğin artmasına yönelik olmasından yana olduklarını belirten Tenik Direktörümüz Soner Tolungüç, “2. ve 5. sıradaki takımların play-off oynamasına yönelik bir karar çıkma ihtimaline karşı, kalan tüm maçları oynamışcasına, her türlü planlarımızı hazırladık ve çalışmalarımızı bu yönde yaptık. Biz, Karşıyaka olarak hedefimize kilitlenmiştik ve bu belirsizliğin sonunda Türk futbolu adına doğru kararların alınacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

Sağlık kurulu ve federasyonun ‘önce insan, sonra iş’ mantığını yerinde bulduklarını ifade eden Tolungüç, “Sürecin uzamasının, fiziksel ve zihinsel hazırlıklarımızı çok etkileyeceğini ve adaptasyon sürecinin uzaması ile futbolu bıraktığımız yerden yakalayamayacağımızı gördük. Alt liglerde futbol oynanması için şartlar, imkanlar ve oyuncuların psikolojisi için çok zor bir dönem gibi görünüyor. Ülke ekonomisini de göz önünde bulundurarak, artık lokomotif dediğimiz takımların öze dönüşü ile birlikte ülkedeki yetenekli ve becerili oyunculara yönelmesi ve bu çocuklara yatırım yapması zamanı gelmiştir. Liglerimizi denetim altına almak, tesis ve altyapı kriterlerini doğru uygulatmak ve takım sayısını attırarak alt liglerin ve üst liglerin daha doğru oyuncu profillerine yöneleceğini düşünüyorum.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir