Her Zaman, Hep Birlikte

13 Temmuz 2016 Çarşamba, 23:38

KSK’yi transfer yasağından kurtarmak için düzenlenen kampanya dün resmen başladı. İlk bağış Karşıyaka Belediye’sinden geldi

PTT 1. Lig’den düştükten sonra maddi darboğaza giren ve eski sporcu borçları nedeniyle transfer yasağına takılan KSK’ye, maddi yönden nefes aldırmak için başlatılan kampanya dün resmen start aldı. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın liderliğini üstlendiği kampanya için dün camianın önde gelen isimleri bir araya geldi.

50 bin lira verdi Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel’in de katıldığı toplantıda “Her zaman, hep birlikte…
Biz büyük bir aileyiz” sloganıyla camiadan destek isteyen Başkan Akpınar, kampanyaya ilk katılımı 50 bin lira bağışla kendi gerçekleştirdi.
“Şimdi kırgınlık ve küslük zamanı değil, destek zamanı” diyen Akpınar, “Buradaki herkesin, Kaf Sin Kaf’a sahip çıkma sorumluluğu ve zorunluluğu var.
Bu kampanya ile ilk hedefimiz transfer yasağını kaldırmak olacak” dedi. Kampanyaya destek için kahvaltıya katılan Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel ise KSK’ye destek olmak ve Karşıyakalılık ruhunu yaşatmak hepimizin asli görevi olması gerektiğini söyledi.

Desteğe ihtiyaç var KSK Başkanı Mutlu Altuğ ise, “Sportif yönetim anlayışımızı güven ve şeffaflık üzerine kurduk. Tüm giderlerimizi, her harcamamızı açık bir şekilde yayınlayacağız ve kimsenin yüzünü kara çıkartmayacağız.
Bu süreçte, her kesimin desteğine ihtiyacımız var” dedi.

Görüşme odasına

Karşıyaka iç transferde Mustafa Aşan ile 2 yıllık anlaşarak önemli bir adım atarken sırada Mahmut Temür, İbrahim Kaş ve Abdülhamit Yıldız var. Mahmut ile telefonla görüşüp söz alan yeşil-kırmızılılar, bugün de İzmir’e davet ettiği İbrahim Kaş ve Abdülhamit Yıldız ile masaya oturacak. Sportif Menajer Atilla Güneş’in takımda kalmaları için yoğun çaba sarfettiği bu 4 oyuncudan Mustafa ile kesin olarak anlaşılırken Mahmut da yuvada kalmaya sıcak baktığını ifade etmişti.
Öte yandan Karşıyaka 2016-2017 sezonunun ilk antrenmanını bugün Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’nde teknik direktör Soner Tolungüç gözetiminde yapacak.