Herkes Hakkını Alacak

13 Ağustos 2016 Cumartesi, 08:13

Karşıyaka, kadrosunda tuttuğu genç oyuncuların sözleşmelerini iyileştirdi
2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele edecek olan Karşıyaka’dan gençlere jest. Yeşil-kırmızılılar altyapısından yetişen ve kiralık olarak forma giydikleri takımlardan yuvaya dönen oyuncuların sözleşmelerinde iyileştirmeye gitti.
KSK Sportif Direktörü Atilla Güneş, kadrodaki oyuncularda genç, tecrübeli ayrımı yapılmadığını, tüm oyuncuların hakkını alacağını söyledi.
Kendisinin de KSK altyapısından yetiştiğini ve Karşıyaka’da kaptanlık pazubantını taktığını hatırlatan Güneş, “Altyapımızdan yetişen pırıl pırıl 19 kardeşimiz takımın içinde yer alıyor. Onlar için hocamız ile birlikte başarıya ve oynamaya endeksli bir proje hazırladık. Bunu yönetimimiz de onayladı. Artık formasını terleten oyuncumuz asgari ücret almayak. Haklarını alacak” dedi.

Tugay söz verdi

Karşıyaka’nın 2013 yılında profesyonel yaptığı daha sonra Batman Petrol ve Etimesgut Şeker ‘e kiraladığı sağ bek Tugay Kırcalı’ı yuvaya döndüğü için çok mutlu olduğunu belirtti. Formayı kapmak için savaşacağını belirten genç oyuncu, “Altyapısında yetiştiğimiz kulübümüzün A Takım formasını giyeceğimiz günü iple çekiyoruz.
Hocamız şans verdiği zaman formayı bir daha bırakmamak için savaşacağım” dedi. Tugay, geçen sezon Etimesgut Şeker’de 3.
Lig’de şampiyon oldu. Üçüncü Lig’de 56 maçta 1 gol attı.