Herkes Suçlu

12 Mayıs 2016 Perşembe, 08:18

Takımın küme düşmesinden Ali Erten ve Fatih Diniz yönetimlerinin sorumlu olduğunu ifade eden Cihan Büyükoral, “Erdal Acar’a kızmayalım… Paralar gelirken kulüp kötü yönetildi. Artık herkes eteğindeki taşı döksün. Sonra kurtuluş için birlik olalım” dedi.

Küme düşmenin şokunu üzerinden atamayan Karşıyaka’da, haftasonu yapılacak genel kurul öncesi göreve talip bir ismin çıkmaması endişe yaratırken, camiadaki sessizliği KSK Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral bozdu. Büyükoral, 14-15 Mayıs’ta yapılacak kongre öncesi aday çıkmamasını “üzücü” diye değerlendirdi ve durumdan herkesin sorumlu olduğunu söyledi. Büyükoral, “Bu sezon kulübe dışardan büyük paralar geldi. Kötü yönetim ve yanlış transferler yüzünden şampiyonluk hedefiyle çıkılan yolda küme düşüldü. Bu yönetim 4 ay görev yaptı, Mayıs’ta göreve gelen yönetim 13 puanla takımı deviretti. Bu takımın düşmesinde mayıs ayından beri görev alan başkanlar Ali Erten ve Fatih Diniz ve tüm yöneticiler sorumludur” dedi.

Erdal Acar’a kızmayın

Maddi destek veren Erdal Acar’a kızılmaması gerektiğini vurgalayan Büyükoral, “Camia dışından gelen biri çok büyük paralar verdi. Karışması gereken işlere karıştı veya karışmadı. Sezon başı başkanın konuşması lazımdı. Yönetimin dirayetli olması gerekirdi. Paralar gelirken bahar havası vardı. O zaman kulüp iyi yönetilmedi. Şimdi camia özeleştiri yapmalı. Herkes eteğindeki taşları genel kurulda dökmeli, sonra da kurtuluş için el ele vermeli, birlik olmalı” şeklinde konuştu.

Yol haritası çizilecek

Büyükoral, yeni tüzük gereği yönetime talip olanların en geç cuma günü kendilerine listelerini sunması gerektiğini hatırlattı ve “Eğer liste gelmez ise camia büyükleriyle toplanıp nasıl bir yol izleneceğini görüşeceğiz. Öncelikle ne yapmak istediğimizi bilmeliyiz ve holdingin bütçesi netleşmeli. Spor Toto İkinci Lig’den hemen çıkmak mı istiyoruz, borçları yapılandırıp, gençleşip ilerleyen yıllar da mı çıkacağız. Göreve kim gelecekse camia olarak bir bütün olup o yönetime sahip çıkmalıyız” ifadelerini kullandı.