Herkese Yüzde 5, Bize Binde 2

29 Eylül 2017 Cuma, 12:22

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta son üç maçında mağlup olan gelen üç puan silme cezasından sonra 1 puan ile ligin dibine demir atan Karşıyaka’da sinirler gerildi.

Tarihinde ilk kez puan silme cezası olan Karşıyaka’nın FIFA’da kesinleşmiş dosyaları bulunuyor. O dosyalardan da ceza geldiği takdirde 105 yıllık kulübün puan cetvelinde eski puana düşme ihtimali bulunuyor.

Karşıyaka’da futbol şubesine sponsor olduğu açıklanan Şevket Pehlivan’ın görevden ayrılmasından sonra Başkan Mutlu Altuğ ve yöneticilerin son üç gündür Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’nde kamp kurdu.

Özellikle BUGSAŞ karşılaşması sonrası stadı terk eden futbolculara moral vermek için Başkan Mutlu Altuğ ve yöneticilerin tesislere giderek oyunculara moral verdiği öğrenildi. Yönetimin, “Futbolda böyle şeyler var. Üç maçı geride bırakıp ileriye bakmalıyız. İkinci yarı ortaya koyduğunuz futbol gelecek için umut veriyor. Bu oyuna devam edin” dediği öğrenildi.

TARAFTARDAN BÜYÜK ÇAĞRI

Karşıyaka’da taraftarlar kulübün son günlerde yaşadığı olaylar sonrasında camiaya duyuruda bulundu. İşte yeşil-kırmızılı taraftarların açıklaması şöyle:

“Kulübümüzün bu sıkıntılı günleri atlatabilmesi için tüm Karşıyakalıların el ele vermesini rica ediyoruz. Yol yakınken önlem almak, takımlarımızı yeniden yapılandırmak gerektiği herkes tarafından görülmektedir. Bugün yaşanan puan silmenin yarattığı psikolojik sıkıntılar, ekonomik sıkıntılar, yapılanma sıkıntıları giderilmezse kangren olacaktır. Bu sefer erken görelim diyoruz. Hiçbir ayrım yapmadan, geçmişe sünger çekerek herkesi desteğe davet ediyoruz. Başka Karşıyaka yok.”

ARA VERMEDEN ÇALIŞMAYA DEVAM

Son üç maçta sahadan puansız ayrılan Karşıyaka, pazar günü deplasmanda karşılaşacağı Hacettepe maçı hazırlarına ara vermeden başladı. Takımın idmanda moralsiz olduğu gözlendi. Karşıyaka, bugün yola çıkacak.

TARAFTARA AYRILAN KONTENJANA BAK

Normalde stadlarda deplasman taraftarına stadın kapasitesinin %5 i kadar yer ayrılmak zorunda. Türkiye Futbol Federasyonunun resmi sitesinde de 37bin kişilik Cebeci İnönü Stadından bize ayrılması gereken yer 1850 kişilik olması gerekirken taraftarlar derneğimize tebliğ edilen yazıya göre 70 kişilik yer ayrılmış.

KARŞIYAKA ÇARŞI GRUBUMUZDAN AÇIKLAMA