Hiçbir Menfaatim Yok

Mayıs ayından bu yana Karşıyaka Spor Kulübü’ne verdiği destek ile İzmir’in en çok konuşulan ismi olan iş adamı Erdal Acar, çok özel açıklamalar yaptı

20 Temmuz 2015 Pazartesi, 12:28

Mayıs ayından bu yana Karşıyaka Spor Kulübü’ne verdiği destek ile İzmir’in en çok konuşulan ismi olan iş adamı Erdal Acar, çok özel açıklamalar yaptı. Evinin kapılarını bir tek Egeli Sabah’a açan Acar, herkesin merak ettiği soruların cevaplarını verdi. KSK’ye verdiği desteğin ardından kamuoyunda oluşan bilgi kirliliğine, yaptığı açıklamalarla noktayı koyan Acar, Pınar KSK’nin Türkiye Basketbol Ligi Şampiyonu olmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ettikten sonra eleştiri oklarının hedefi haline gelmelerine yönelik çok önemli bilgiler verdi. “Cumhurbaşkanı’na ziyarete gittik diye eleştirildik” diyen Acar, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da makamına davet etsin ona da gidelim” dedi. Mayıs ayından bu yana KSK’ye yaptığı destek ile İzmir’in ilgi odağı haline gelen Erdal Acar ile Çeşme Aya Yorgi Koyu’ndaki yazlığında röportaj gerçekleştirdik. Yıllardır maddi sorunlarla boğuşan ve sadece Yaşar Ailesi’nin verdiği destek ile ayakta durmaya çalışan KSK’ye Mayıs ayında itibaren maddi destek vermeye başlayan Erdal Acar, kulübe 2 ayda 13.5 milyon lira verdi. Yaptığı katkının karşılığında hiçbir beklentisi olmadığını belirten Acar, “KSK’yi seviyorum, o yüzden bu desteği veriyorum” dedi.

“SİYASİ BİR ŞEY ARAMAYIN”
Cumhurbaşkanı’nı ziyaret eden heyetin eleştirilere maruz kalmalarının üzerine sessizliğini bozan Acar, “Geçtiğimiz hafta Sayın Cumhurbaşkanımız’ın daveti üzerine kendisini ziyaret ettik. Kulüp için çok önemli bir ziyaret oldu. Kendisini konumu gereği hiçbir siyasi şey olmadan görüşüldü. Kendisi kulübü tebrik etti. Sağolsun, basketbol takımının maçlarını büyük bir salonda oynaması için yer hibe etti. Yeni salon 1 yılda tamamlanır. Ayrıca 2 milyon lira para verdi. TOKİ ile olan stat sözleşmesinin bir an önce bitirilmesi talimatını verdi. Muhtemelen de 2016’nın sonunda o stat biter. Bunun ardından İzmir medyasında hedef adam olarak gösterildim. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hem kendisine hem de mevkisine saygım sonsuz. Hiçbir taraf gözetmeden, içtenlikle KSK’ye destek oldu ne var şimdi bunda? Ne kötülüğü var? Şimdi Cumhurbaşkanı destek verirken, sizden destek istemiyoruz mu diyelim? Yok efendim neymiş ben onun adamıymışım. Böyle bir durum söz konusu değil” diye konuştu.

“HİÇBİR MENFAATİM YOK”
Cumhurbaşkanı’na yapılan ziyareti eleştirenlere kızdığını belirten Acar, şöyle devam etti: “Biz oraya kendi işimiz için gitmedik ki. KSK’nin prestiji ve kulüp için son derece önemli olduğu için o ziyaret gerçekleştirildi. Hem lig kupasını hem de Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı götürdük. Madem öyle o zaman Cumhurbaşkanlığı Kupası’na da katılmayalım. Spor kulübüne siyaseti karıştırmayalım, biz sadece destek istiyoruz. Hakkımızda çıkan olumsuz yazılara Karşıyaka camiası cevabını en iyi şekilde veriyor. Sanki burada bir çıkar ilişkisi varmış gibi ortam yaratıyorlar. Neden böyle söyleniyor anlamıyorum. Hiçbir menfaatimiz yok. Acarlar Ailesi olarak sadece ülkemize, şehrimize ve kulübümüze elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Parayı biz bu ülkede kazandık elbette destek vereceğiz.”

“ALİ ACAR’I TANIMAM”
KSK’ye yaptığı desteğin altında hep bir çıkar arandığını belirten Acar, “Bununla ilgili bir çok yalan haber yazıldı. Ne otopark ihalesine katılacağım. Ne de Karşıyaka’ya başkan olacağım. Stat inşaatındaki yüklenici firma Ali Acar İnşaat. Kendisi ile tek yakınlığımız soyadı benzerliği. Firmasının sahibi Ali Acar’ı hayatımda hiç görmedim. Kendisini tanımam, ayrıca aynı memleketli bile değiliz. Akraba falan da değiliz” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: Egeli Sabah