İnanmasam Gelmezdim

31 Mart 2016 Perşembe, 14:54

Karşıyaka’nın bu sezon beşinci teknik direktörü olan Soner Tolungüç, “Kurtulacağımıza inanmasam buraya gelmezdim” dedi. Başkalarına değil, kendisine güvendiği için teklifi kabul ettiğini belirten Tolungüç, “Göreve geldiğim ilk gün futbolculara, “İnanmayan varsa ayrılsın, uçuk biletini ben alacağım” dedim. Lige verilen ara bizim için fırsat oldu. Lider Adanaspor’la oynayacağımız maçı sabırsızlıkla bekliyorum. Bize yakışan reaksiyonu gösterip geri dönüş yapacağız” diye konuştu.

Bu arada Necati Ateş’ten sonra Çağlar Birinci’yi de kadro dışı bırakan tecrübeli teknik adam, bu konuyla ilgili şunları söyledi:
“Aslında Çağlar, performansı nedeniyle geçen hafta kadro dışı kalacaktı. Ancak kendisiyle çalışıp, son durumunu görmek istedim. Antermanda Gökhan Ünal’la aralarında ciddi bir sorun yaşanmadı. Tartışma pozisyon gereğiydi ve konuyu antrenman dışında konuşmalarını söyledim. Çağlar aksi yönde ısrarcı olunca gönderilmesi için yönetime rapor verdim.”

GALATARASAY’DAN GELENLER YARAMADI
Karşıyaka’nın sezon başında büyük umutlarla transfer ettiği 4 eski Galatasaraylı futbolcudan 3’ü sezon içinde kadro dışı kaldı. Yeşil kırmızılı yönetim Engin Baytar’ı devre arasında kadrodan eleyip, kendisine kulüp bulması istedi. Ara transferde takım bulamayan tecrübeli futbolcu kadro dışı bırakıldı ve U21 takımına yollandı. Engin’in ardından devre arasında kaptanlık görevine getirilen Necati Ateş geçen hafta, Çağlar Birinci de dün kadro dışı bırakıldı. Karşıyaka yine yolu daha önce Galatasaray’dan geçen Serkan Kurtuluş’u ise devre arasında ezeli rakibi Göztepe’ye gönderdi.