Kaf-Kaf '10'un peşinde

07 Haziran 2014 Cumartesi, 13:34

Orta sahaya beyin arayan Karşıyaka, Fethiyespor’un tecrübeli oyuncusu Onur Okan için harekete geçti.

PTT 1. Lig’de Yusuf Şimşek’le yeni sezonda ilk 6 yarışına girişmek için hazırlanan ve transferini bu doğrultuda yapan Karşıyaka, orta sahaya aradığı oyuncuyu Fethiye’de buldu. Yeşil-kırmızılılar, istikrarı, teknik kapasitesi ve güçlü fiziğiyle dikkat çeken Onur Okan’ı İzmir’e davet etti. Okan’la Karşıyaka’da yapılan görüşme olumlu havada geçti. Tecrübeli oyuncunun istediği rakamla KSK yönetiminin teklif ettiği rakam arasındaki fark kapanırsa Onur hemen yeşil-kırmızılı sözleşmeyi imzalayacak.
Şimşek’in takımda görmek istediği oyuncuların başında gelen Onur’la anlaşma sağlanırsa Kaf-Kaf orta alanda iyice güçlenmiş olacak. Bu sezon Fethiyespor’da 38 maçta görev yapan Onur, 2918 dakika sahada kalıp 8 gol attı. Son 3 sezon formasını giydiği Güney ekibinde 96 maça çıkan 29 yaşındaki oyuncu toplam 31 kez rakip ağları havalandırdı ve gol yollarındaki etkinliğiyle de göze çarptı. Daha önce Gaziantep, Gaziantep BŞB, Siirt, Adana Demir, GASKİ ve K.Maraş formalarını da giyen Onur, özellikle frikiklerden attığı gollerle dikkat çekiyor. GÖKHAN ÖZYURTLU

İç transfere tatil engeli
Karşıyaka’nın iç transferde görüşmek istediği Caner Ağca’nın tatil nedeniyle İtalya’da, Ahmet Arı’nın Amerika’da Mustafa Sevgi’nin memleketi Eskişehir’de, Erdi Kasapoğlu’nun ise yaz tatilinde olması yüzünden görüşmeler gerçekleşemedi. Önümüzdeki hafta bu 3 oyuncuyla biraraya gelecek olan transfer komitesi, Teknik Direktör Yusuf Şimşek’in raporu doğrultusunda iç transferi bitirmeye çalışacak.