Kaf Kaf Avrupa’da tam gaz

17 Ekim 2017 Salı, 21:14

FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu ikinci hafta maçında Pınar Karşıyaka, kendi sahasında Juventus Utena’yı konuk etti.

Mücadeleye temsilcimiz 15-4 ile fırtına gibi girip oyunun kontrolünü ele aldı. Ancak çabuk toparlanan Juventus Utena, son iki dakikada oyunun dengesini kurup skorda eşitliği yakaladı ve periyot skoru 22-22 oldu.

İkinci çeyreğin tamamında skor olarak oyunu önde götüren Pınar Karşıyaka, farkı hep 5-7 sayı bandında tutup devreyi de 42-37 önde tamamladı.

Takımlar soyunma odasından aynı şekilde döndü, Pınar Karşıyaka Waters ve Jones’un basketleriyle farkı 10 sayıya kadar çıkartmayı başardı, 61-51.

Final periyotuna da girilirken Kaf-Kaf 10 sayılık farkı korudu, 67-57. Son çeyreğe Pınar Karşıyaka iyi başladı, 35.dakikada farkı 12 sayıya getirdi, 79-67. Bitime 2 dakika kala 87-78 önde olan Pınar Karşıyaka, geri kalan sürede rakibine yakalanmadı ve maçı 90-78 kazanıp gruba üst üste iki galibiyetle başlamış oldu.

Bu Bir Başlangıç
FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu ikinci hafta Juventus Utena galibiyetinden sonra konuşan Pınar Karşıyaka koçu Aleksandar Trifunovic:
Bu bir başlangıç, sezona zor bir dönemde iyi başladık. Geçen hafta kaybeden bir takıma karşı oynadık ancak ev sahibi avantajımızı iyi kullandık. Gençlerin katkısı önemli ben onlara şans vermeye devam edeceğim, onlar birşeyler yapmaya devam ederlerse ben de onları oynatmaya devam edeceğim.