Kaf-Kaf Ayağa Kalktı

14 Eylül 2016 Çarşamba, 07:49

Geçen sezon son 5 maçta tribüne sadece 2 bin 225 kişi çekebilen Karşıyaka bir alt ligde mücadele etmesine rağmen Tuzlaspor maçını 5 bin kişiye oynadı
Karşıyaka’nın geçen sezon 1.Lig’de oynadığı son 5 maça toplam 2 bin 225 biletli taraftar gelmişti. Büyük çoğunluğu Karşıyaka altyapısından yetişen ve ilk 2 maçını kazanan Karşıyaka’nın İzmir’de oynadığı Tuzlaspor maçına ise 3 bin 636’sı biletli yaklaşık 5 bin Karşıyakalı geldi.

Maç kazandıran, futbolcuların en büyük itici gücü olan, görsel şovları ve yaratıcı tezahüratlarıyla sadece İzmir’in değil Türkiye’nin önemli taraftar kitleleri arasında olan Karşıyaka’da taraftarlar suskunluğunu bozdu. TFF 1. Lig’de kümede kalma savaşı verdiği geçen sezonun son 5 maçında tribünlere toplan 2 bin 225 kişiyi çekebilen Kaf- Kaf, bu rakamı bir alt ligde olmasına rağmen İzmir’deki ilk maçında fazlasıyla geçti. Tuzlaspor maçında tribünlere 3 bin 636’i biletli yaklaşık 5 bin kişi izledi. Tribündeki coşku ise maçın kazanılmasında önemli rol oynadı. Geçen sezon Karabükspor maçında 940, Adanaspor karşısında 297, Giresunspor önünde 345, Balıkesir sınavında 493 ve ligin son maçında Kayseri Erciyes önünde 151 taraftarının desteklediği Karşıyaka, büyük şok yaşamıştı. Ancak bu sezon kendi bünyesinden yetişen futbolcuların 8 tecrübeli kramponla harmanlandığı yeni takım için seferberlik başlatan yeşil-kırmızılar önümüzdeki haftalarda rakamın katlanarak süreceğinin de sinyallerini verdi. Teknik direktör Soner Tolungüç, “Taraftarımız bizim en büyük itici gücümüz. Onların bize vereceği pozitif destek futbolcularımız için ayrı bir moral oluyor” diye konuştu.