Kaf-Kaf İsyanda

16 Nisan 2017 Pazar, 10:40

Kastamonu maçındaki yanlı tutumuyla tepki çeken yardımcı hakemin Etimesgut maçına da atanıp 3 ofsaytı görmezden gelmesi, orta hakemin de kırmızı kartları es geçmesi Karşıyaka’nın ipini çekti
Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta Etimesgut Belediye’ye 4-1 yenilerek Play-Off şansını mucizelere bırakan Karşıyaka’da maçın hakemi Çağdaş Altay ve yardımcısı Vedat Demir’e büyük tepki var. KSK teknik sorumlusu Atilla Güneş, 5 Mart’ta Kastamonu 1966-Karşıyaka maçında da yardımcı hakem olarak görev yapan Demir’in, Etimesgut karşısında kararlarıyla sonucu etkilediğini belirtti. Ankara ekibinin 28. dakikada 10 kişi kalması gerektiğini belirten Güneş şu açıklamayı yaptı:

“1-0 kaybettiğimiz Kastamonu maçında kaldırdığı bayraklar bizi çileden çıkartan yardımcı hakemin özellikle bu maçta seçilmiş gibi atandı. İlk yarıda rakibin üç atağını ofsayt pozisyonda devam ettirdi. Paralelde bunu çok net gördük. Orta hakem yüzde yüz kırmızı kart göstermesi gereken poziyonu es geçti, rakibin attığı 2. golde rakip oyuncunun topu elle düzeltmesini görmezden geldi. Maçtan önce adını bile zikretmek istemediğim eski bir hakemin Kastamonu 1966-Ankaragücü maçına İzmirli hakem atanmasıyla ilgili sosyal medyadan yaptığı algı operasyonu zaten bir şeylerin habercisi gibiydi.”

Özeleştiri de yapan Güneş, “Böylesine önemli bir maçta bu kadar kötü oynama hakkımız da yoktu. İkinci yarının ilk 10 dakikasında yüzde yüz 4 gol pozisyonunu değerlendiremedik. Risk aldık ve rakibe pozisyonlar verdik. Biz bu maçta önce kendi hatalarımıza bakacağız, ancak haksızlığı uğradığımız da bir gerçek. Play- Off şansımız matematiksel olarak devam ettiği sürece peşinde koşacağız.”

Tesadüfe bak!

Kastamonu 1966-Karşıyaka maçında yardımcı hakem olarak görev alan ve KSK’yi çileden çıkartan Vedat Demir, Etimesgut maçında da görev aldı. Ev sahibi ekibin 3 ofsaytını görmezden gelen Demir, kaldırdığı ve kaldırmadığı bayraklarla Karşıyaka’dan tepki topladı. Orta hakem Çağdaş Altay ise sarı kartı bulunan Halil İbrahim’e 28. dakikada yaptığı sert faulü cezalandırmayarak maçın kaderiyle oynadı.