Kaf-Kaf’ta Ümit Tükenmez

05 Mart 2018 Pazartesi, 21:17

Son 5 maçını kaybetmesine rağmen fikstür avantajıyla son 9 haftaya giren KSK, umudunu kaybetmedi. Cihat Arslan, “Futbolumuzu sonuca yansıtırsak kurtuluruz” dedi

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta Gümüşhane’ye 1-0 yenilerek üst üste 5. yenilgisini alan Karşıyaka, düşme hattıyla olan 7 puanlık farka rağmen umudunu kaybetmiyor. Son 9 haftaya ciddi fikstür avantajıyla girecek olan KSK, tehlike hattındaki rakiplerinden Kahramanmaraş’la 27. hafta, Nazilli ile 29. hafta, Karagümrük ile 31. hafta ve Fethiye ile 33. hafta İzmir’de karşılaşacak.

TEK SORUNUMUZ GOL

Karşıyaka, Z.Kömür, Şanlıurfa, Selçuk ve Kırklareli, deplasmanda Altay’la ile İzmir derbisinde kozlarını paylaşacak. Futbolcu ve teknik adam olarak görev yaptığı, zor günler yaşayan KSK’ye 5 yıl aradan sonra kurtarıcı ümidiyle dönen teknik direktör Cihat Arslan, “Son şanslarımızı oynuyoruz. Oyun anlamında kimseye ezilmiyoruz ama gol yollarında bulduğumuz pozisyonları harcıyoruz. Gümüşhane maçından sonra rakip takımın çalıştırıcısı Güvenç Kurtar, oyunumuzdan dolayı bizi tebrik etti. Hayal olarak söylemiyorum ama 10 puan fazlamız olabilirdi” diye konuştu.

RADİKAL BİR KARAR ÇIKABİLİR

Karşıyaka’da takımdaki bazı oyuncularla ilgili kadro alternatifsizliğine rağmen radikal kararlar alabileceğini söyleyen Cihat Arslan, “Ben bu kadar mücadelenin sonucunda yenilgiler almamızı hazmedemiyorum. Bazı oyuncularım sahada canını dişine takıp oynuyor ama maçı çevirebilecek bazı isimler kapasitelerini bir türlü kullanmıyor. Gümüşhane maçından sonra sinirden soyunma odasına girmedim. Artık bazı futbolcularla ilgili konumumuz ne olursa olsun karar verme aşamasındayım” diye konuştu.