Kampa Gelmezdik

29 Temmuz 2016 Cuma, 08:22

Transferin önünün açılması şartıyla görevi kabul eden KSK Teknik Direktörü Tolungüç, “Yönetim B planını devreye sokmalı” dedi
Karşıyaka Teknik Direktörü Soner Tolungüç, Isparta Davraz kampında ilginç açıklamalarda bulunarak veda edebileceğinin sinyallerini verdi. 2 ay önce göreve gelen Mutlu Altuğ başkanlığındaki yönetimin transfer yasağını aşamaması başarılı teknik adamı sabrını taşırdı. Daha önce sezon planlamasını yaptıklarını, mevcut kadroyla İzmir ve Davraz kampına başladıklarını ve yönetimin programına göre plan yapmadıklarını belirten Tolungüç, “Yasağın kalmayacağını bilseydik kampa gelmezdik” dedi. Sonuçta kampa geldiklerini ve takımı bırakıp gitmenin de kendilerine yakışmayacağını dile getiren Tolungüç “Görevimizin başındayız. Şu an elimizde 19 lisanslı oyuncu ve bir kaleci var. İşler gün geçtikçe zorlaşıyor.
Eğer olmayacaksa B planı devreye girmeli. Geçen sezon takımda olan oyuncularla (İbrahim Kaş, Mahmut Temür, Abdülhamit Yıldız) anlaşılıp kadro 25’e tamamlanmalı. Genç ile tecrübeli oyunculardan karma bir takım kurulmalı” dedi.

Yeni transferler tedirgin

2. Lig’de mücadele edecek olan Karşıyaka’nın, transfer yasağının kalkacağını düşünerek transfer ettiği Tokatspor’dan Ahmet Şahbaz, Amed Sportif’ten Abdullah Çoban, Sivasspor’dan Keram Onaylı ve gurbetçi oyuncu Serhat, Davraz kampında geleceğe endişeyle bakmaya başladı.
Transferin önündeki yasağın kalmaması 4 futbolcunun kafasını karıştırırken kamp dönüşü bu oyuncuların da takımdan ayrılabileceği öğrenildi.