Son Dakika
19 Eylül 2020 Cumartesi

Kamyonla Geldiler

05 Eylül 2016 Pazartesi, 12:40

Karşıyakalıları taşıyan iki otobüs, Başkent yolunda arızalandı. Kaf-Kaf aşıkları yılmadı, önce kamyon kasası sonra tır dorsesinde stada ulaştı. Bununla da kalmadı, cep telefonuyla maçı canlı yayınladı
Karşıyakalı taraftarlar, 1. Lig’e veda eden, ekonomik sıkıntılar yüzünden 2. Lig Kırmızı Grup’ta vereceği mücadeleye de sancılı hazırlanan KSK’yi, ilk hafta Ankara’da yalnız bırakmamak adına her türlü zorluğa katlandı. Kamyon kasasında da olsa Başkent’e ulaşıp, bir yandan takıma destek verirken, diğer yandan maçı gidemeyen Karşıyakalılar için cep telefonuyla yayınlayan KSK aşıkları, kulüp aşkının büyüklüğünü bir kez daha gösterdi. Öyle ki, çileli başlayan, zaferle biten seyahatin ayrıntıları, herkese “Kaf-Kaf aşkı bambaşka” dedirtti.
Karşıyakalıların maceralı yolculuğu, geçtiğimiz cuma akşamı geceyarısı başladı. Kaf-Kaf tutkunları, Bugsaş maçı için Ankara yollarına düştü. Ancak taraftarları taşıyan otobüs Polatlı’da arıza yaptı. Yılmayan taraftarlar, yoldan geçen kamyonu durdurup yola, kamyon kasasında devam etti. Taraftarlar, İzmir’den kalkan diğer otobüse yetişip kamyon kasasından diğer otobüse bindi. Stada 25 kilometre kala bindikleri diğer otobüs de arızalanınca taraftarlar bu kez otobanda mahsur kaldı. Yine pes etmeyen taraftarlar, yoldan geçen bir tırı durdurup, OSTİM Stadı’na kadar tırın dorsesinde geldi. Karşıyakalılar stada girdiklerinde maçın 23. dakikası oynanıyordu.
Tüm zorlukları aşıp, stada ulaşan taraftarlar Ankara’ya gelemeyen Karşıyakalıları için, hiçbir televizyonun yayınlamadığı maçı cep telefonuyla internet üzerinden servis etti. Statta olmayan binlerce Karşıyakalı da stadyumdaki taraftarların yaptığı cep telefonu yayını ile galibiyet sevincine ortak oldu.

Mutluluğun fotoğrafı

Karşıyaka, Ankara’da Bugsaş karşısında Can Erdem ve kaptan Mustafa Aşan dışında altyapıdan yetişen 12 futbolcuyla sahada mücadele etti. Birlik beraberliğin ve dişe diş mücadelenin en güzel örneklerini sergileyen yeşil- kırmızılı futbolcular, galibiyet sonrası sezon başından beri onlara hem babalık, hem ağabeylik hem de teknik adamlık yapan Soner Tolungüç’e koştu.
Hocalarını önce omuzlara alıp daha sonra havaya atan Karşıyakalı futbolcular galibiyeti ilginç bir sevinç gösterisiyle kutladı. Karşıyakalı futbolcular binbir güçlükle maça gelen taraftarlarla adeta bir bütün oldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir