Son Dakika
26 Ocak 2021 Salı

Kapıdaki Tehlike

30 Temmuz 2016 Cumartesi, 10:28

Geçen sezon Pınar Karşıyaka’da oynayan Jones, Bracey Wright ve Juan Palacios maaş alacaklarının ödenmemesi nedeniyle FIBA’nın yolunu tutmaya hazırlanıyor
Pınar Karşıyaka yeni sezon öncesi kadrosunu yavaş yavaş şekillendirmeye başlarken eski oyunculardan kötü haber geldi. Geçen sezon yeşil-kırmızılı formayı terleten oyun kurucular, Lazeric Jones, Bracey Wright ve pivot Juan Palacios’un ödenmeyen maaş alacakları için resmi başvuru yaptığı ve mahkeme yolunun açıldığı öğrenildi. Geçen sezondan 2’şer maaş alacağı bulunan 3 oyuncunun, yönetimle yaptığı görüşmelerden sonuç alamayınca böyle bir karar aldığı belirtildi.
Daha önce alacakları için kulübü ihtarname gönderen ancak sonuç alamayan yabancı basketbolcuların bu kez FIBA’ya gidecekleri öğrenildi. Pınar Karşıyaka’nın ABD’li pivotu Colton Iverson, Boston Celtics’in hazırlık kampına katılmak için ülkesine gitti. KSK ile sözleşmesi devam eden, ancak yüksek ücreti nedeniyle takımda düşünülmeyen başarılı oyuncunun NBA hakları Boston Celtics’de bulunuyor.
2013 yılı draftında 2. tur 53. sırada Indiana Pacers tarafından seçilen Iverson’ın hakları daha sonra Boston’a devrolmuştu. Savaşçı kimliği ile Pınar KSK’nin en iyi oyuncularının başında gelen Iverson, geçen sezon ligde 33 maçta görev yapmış 11.4 sayı, 6.4 ribaunt ve 1.1 asist ortalaması tutturmuştu.

Türetken’e büyük vefa

Pınar Karşıyaka’nın her yıl ‘Pınar Cup’ adıyla düzenlediği özel turnuvaya bu yıl Tahir Türetken ismi verilmesi kararlaştırıldı.
KSK’nin 1987’deki ilk lig şampiyonluğunda şube başkanlığı görevinde bulunan yıllarca Divan Kurulu Başkanlığı yapan 93 yaşındaki Türetken’e büyük vefa örneği gösteren basketbol şube yönetimi, turnuvanın adını ‘Pınar Cup Tahir Türetken Kupası’ olarak düzenledi.
Şube Başkanı Turgay Büyükkarcı, “Tahir amca hasta yatağından bize telefonla arayarak her türlü desteğe hazır olduğunu ve şube yönetiminden son derece memnun olduğunu söyledi.
Allah kendisine uzun ömür versin” dedi.