Karşıyaka 3 – 0 Anadolu Üniversitesi

13 Ocak 2014 Pazartesi, 01:15

ksk3anadolu0Karşıyaka’mız ikinci yarının ilk maçı olan Anadolu Üniversitesi karşılaşmasına Gizem Saka (Kaptan), Ayşegül Girgin, Ayça Ceyna Yavuz, Büşra Mutlu, Ece Kozdere, Slavina Koleva ve liberoda Sevinç Dalgıç Narin ile başlarken, Melis Alpacar tüm setlerde, yeni transferlerimiz Buse İnce ve Semra Özer ikinci ve üçüncü setlerde, Irmak Uyar ve Buse Aleyna Çetinalp üçüncü sette oynama şansı buldular. Şanssız sakatlığının rehabilitasyon süreci süren kaptanımız Ülkü Burcu Genç ve bu hafta kadroda yer almayan Eda Duran, İrem Eren ve Ayça Karakaç arkadaşlarını kenardan desteklediler.

İlk setin ilk bölümü çekişmeli geçerken takımımız ikinci teknik molaya kadarki bölümde çok sayıda servis hatası yaptı, Gizem Saka ve Büşra Mutlu’nu etkili hücumları ile oyunu önde götürdü, ikinci teknik mola sonrası Gizem Saka’nın etkili servisleri ile seri yakalayan takımımız seti 25-16 kazandı.

İkinci sette de ilk bölümde oyun dengeli giderken takımımızın servis hataları oyunun kopmasını geciktirdi, ilk teknik mola sonrası Slavina Koleva, Büşra Mutlu ve Gizem Saka’nın etkili hücumları ve Gizem Saka’nın servis serisi ile farkı açan takımımız, Melis Alpacar’ın servis serisi ile setin son bölümünde farkı iyice açtı, rakibin çabaları farkı azaltsa da Buse İnce’nin bloğuyla 23. sayıya ulaşan takımımız Buse İnce’nin hücumuyla seti 25-18 kazandı.

Üçüncü sette durum 1-1 iken servise geçen Buse İnce etkili servislerle skoru 10-1’e taşırken, Slavina Koleva, Gizem Saka ve Büşra Mutlu’nun etkili hücumları ile farkı iyice açan takımımız, Semra Özer’in etkili servisleri ile setin son bölümüne rahat girdi, başantrenörümüz Alper Erdoğuş setin son bölümünde tüm oyuncularımıza şans verirken farkı koruyan takımımız seti 25-14 maçı 3-0 kazanmayı başardı. Karşılaşmanın ardından tribünlerle Kaf-Kaf çekerek galibiyeti kutlayan takımımızda tüm oyuncularımız etkili bir performans sergilerken, Gizem Saka ve Büşra Mutlu öne çıkan oyuncularımız oldular.

Grubumuzda lider Nilüfer Bld. deplasmanda Balıkesir Bld.’yi 3-0 yenerek 25 puanla liderliğini sürdürürken, ikinci Salihli Bld. Yaşam Pınarım KVK deplasmanından 3-2 yenilgiyle dönerek 20 puana ulaştı. Seramiksan Rota Koleji’ni 3-2 yenerek 19 puanla 3. sıraya yükselirken, Balıkesir Bld. 17 puanla 4. sıraya geriledi, Karşıyaka’mız 16 puanla 5. sıraya yükselirken, Rota Koleji 16 puanla 6. sırada kaldı, haftayı maç yapmadan geçen Arkas 16 puanla 7. sıraya geriledi, Yaşam Pınarım KVK 14 puanla 8.sırada kaldı, haftayı maç yapmadan geçen Işıkkent 3 puanla 9. sırada, Anadolu Üniversitesi 1 puanla 10. sırada kaldılar.

Takımımız, önümüzdeki haftayı bay takım olarak geçerken, 14. hafta 26 Ocak Pazar 17:00’de Atatürk Spor Salonu’nda Arkas ile karşı karşıya gelecek.

Kaynak:ksk.org.tr