Karşıyaka Alman Pazarında

03 Temmuz 2016 Pazar, 12:30

Almanya’nın Hamburg SV takımından sol kanat Umut Koçin’i listesine alan KSK, Kayseri ve Konya’da oynayan forvet Semih Aydilek’le de ilgileniyor

Maddi darboğazı aşmak için çözüm arayan ve transfer yasağını kaldırıp yeni oyuncuları kadrosuna katmak için gün sayan Karşıyaka’nın listesine Almanya doğumlu Semih Aydilek de girdi. Semih, 2009-2010 sezonundan itibaren üç yıl Kayserispor’da oynamıştı. Buradan 2012-2013 sezonunda Konyaspor’a transfer olan Semih, 3 maçta 73 dakika şans bulabildi. Kariyerine kısa bir süre ara veren Semih Aydilek, geçen sezon başında Almanya’nın SpVgg Oberrad 05 takımının formasını giydi. İki ayağını da kullanabilen Semih, sezonun ikinci yarısında ise yine Almanya’nın Hanauer SC 1960 takımında ter döktü. Türkiye U-18 ve U-19 Milli Takımları’nda görev yaptıktan sonra Almanya U- 19 ve U-20 Milli Takımları’nda ter döken Semih’in transferi gerçekleşirse KSK ileri uçta Hakan Kuş, Bartu Umut gibi gençlerle rekabet edecek bir oyuncuya kavuşmuş olacak.

Kampanya büyüyor

Karşıyaka’nın yaklaşık 3 milyon liralık transfer yasağını kaldırmak için Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ile başlatacağı yardım kampanyası 13 Temmuz’da başlayacak. Camianın ileri gelenleriyle iş adamlarının Nikah Sarayı üzerindeki Kent A.Ş. Restorant’ta yapacağı kahvaltı ile start alacak kampanyadan elde edilecek gelir sadece transfer yasağının önündeki engeli kaldırmak için kullanılacak. Kampanyayı Akpınar’ın 50 bin liralık destekle başlatacağı öğrenildi.