Karşıyaka Belediyesinden Şampiyonluk Primi

01 Temmuz 2015 Çarşamba, 23:03

Karşıyaka Belediyesi’nin Temmuz ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar başkanlığında gerçekleşti. Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Pınar Karşıyaka’nın 28 Yıl sonra Türkiye Şampiyonu olmasını tebrik etti. Karşıyaka Meclisi’nde oy birliği ile alınan kararla 28 yıl sonra Türkiye Şampiyonu olan Pınar Karşıyaka’nın Baş Antrenörü Ufuk Sarıca’nın ismi Bostanlı’da bulunan Mor Park’a verilmesi kararı alındı.

“YAPTIĞIMIZ AZ BİLE”
Meclis çıkışında konuyla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Akpınar, “Ufuk Sarıca önemli bir çalışma temposuyla, motivasyonla şampiyonluğu takımımıza kazandırdı. Bu bizim yaptığımız az bile. Ufuk Sarıca hem kişiliğiyle, hem spor adamlığıyla hem de geçmişteki sporculuğuyla örnek olmuş bir isim. Bunu bize yaşattığı için Karşıyaka Belediyesi olarak Ufuk Sarıca’nın ismini ölümsüzleştirmek istedik. Bostanlı’da güzel bir alana Ufuk Sarıca’nın ismini vereceğiz” dedi.

BELEDİYEDEN ŞAMPİYONLUK PRİMİ
Karşıyaka Belediyesi’nin, Pınar Karşıyaka’ya şampiyonluk primi vereceğini söyleyen Akpınar, “Biz yasal sınırlar içerisinde spor kulüplerine yardımcı olmak için her zaman çalışacağız. Yasal sınırlar içerisinde maksimum ne kadar yapabiliyorsak onu yapıyoruz. Ve bugün de meclisimizin kararıyla şampiyonluk primi olarak basketbol takımımıza 208 bin TL prim ödül verdik. Umarım yerel yönetimlere spor alanında daha fazla yardım etme yetkisi verilir. Biz de daha fazla yardım edebiliriz. Ben bu süreçte sadece Karşıyakalılar’ın değil, tüm İzmir’in kulübümüze destek olması gerektiğine inanıyorum. Büyükşehir Belediyemizin bu konuda bir desteği var. Halkında duyarlı olması gerekiyor. Çünkü Pınar Karşıyaka bugün Euroleague’de İzmir’i temsil edecek. Sırtında Karşıyaka yazmayacak, sırtında İzmir yazacak. Bu açıdan Karşıyaka ile İzmirliler ne kadar övünse azdır” ifadesini kullandı.