Karşıyaka Boş Durmuyor

21 Temmuz 2016 Perşembe, 09:01

Bursasporlu Enes ile anlaşan, Amed’den Abdullah ve Sivas’tan Keram’ı idmana çıkartan Kaf-Kaf, gurbetçi Serhat’la da anlaştı

2. Lig ekibi Karşıyaka, kadrosunu şekillendirmeye başladı. İç transferde Mustafa Aşan’la ilk somut adımını atan yeşil-kırmızılılar, prensip anlaşmasına vardığı Tokatspor’dan Ahmet Şahbaz’dan sonra Amed Sportif Faaliyetler’den Abdullah Çoban’ı da antrenmana çıkardı. Denemeye alıp beğenilen Almanya doğumlu gurbetçi orta saha oyuncusu Serhat Kot ile de ön protokol yapılarak takıma dahil edildi.

Bursaspor’un forvet oyuncusu Enes Ata ile önceki gün İzmir’de masaya oturan ve büyük oranda anlaşan Karşıyaka, yine görüşme halindeki Sivasspor’un stoperi Keram Onaylı’yı da İzmir’e getirip antrenmana çıkardı. Serhat Kot gibi denenmeye gelen ve teknik heyetin ilk izleniminin olumlu olduğu Almanya doğumlu Ünal Tosun’un da Isparta Davraz kampı kadrosunda yer alacağı belirtildi. Karşıyaka ayrıca Etimesgut Belediyespor’dan İsmail Hacıhafızoğlu’nu denemeye aldı.

Borç büyüyor!

Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK), geçen sezon Karşıyaka kadrosunda yer alan Mehmet Akgün’ün kulüpten talep ettiği 330 bin TL alacağı onayladı. Yöneticiler Mehmet’in alacağıyla ilgili Tahkim Kurulu’na itiraz ederek zaman kazanacak. İtirazı 1-3 ay içinde değerlendirecek Tahkim Kurulu, UÇK kararını onadığı takdirde yeşil-kırmızılıların transfer yasağına alacak dosyası eklenecek.