Karşıyaka Farka Koştu

08 Aralık 2013 Pazar, 08:09

Torku Konya Selçuk Üniversitesi - Pınar KarşıyakaBeko Basketbol Ligi’nde Pınar Karşıyaka, Torku Konya Selçuk Üniversitesi, konuk oldu. İzmir temsilcisi, sahadan 98-84’lük skorla galip ayrıldı.
Beko Basketbol Ligi’nde Torku Konya Selçuk Üniversitesi, sahasında Pınar Karşıyaka’ya 98-84 yenildi.

Maç iki takımın da karşılıklı basketleriyle başladı. Selçuk Üniversitesi’nden Sean Williams ve Troy Gillenwater pota altında etkili olurken, konuk ekipte ise Dixon ve Batista dış atışlarla takımına sayı kazandırdı. İlk periyodun sonlarına doğru ikili mücadelede dudağı patlayan konuk ekibin oyuncusu Diebler, oyun dışına alındı. Müsabakanın ilk periyodu 26-24 Pınar Karşıyaka’nın üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci periyoda etkili başlayan Torku Selçuk Üniversitesi oldu. Sean Willams ve De Vries üçlük atışlarla takımına sayı kazandırdı. Ancak Pınar Karşıyaka, Dixon ve Yunus’un basketleriyle aradaki farkı 5 sayıya kadar çıkardı. Karşılaşmanın ilk yarısı 46-50 Pınar Karşıyaka’nın üstünlüğüyle sona erdi.

İki takım da üçüncü periyoda top kayıplarıyla başladı. Ev sahibi ekip, Gillanwater ve Hakan ile farkı kapatmaya çalışsa da konuk ekipte Batista ve Can’ın sayılarına engel olamadı ve 25. dakika 53-63 konuk ekibin üstünlüğüyle geçildi. Bu dakikadan sonra Le Dixon, Can ve Mutlu’nun sayılarına engel olamayan ve hücumda etkisiz oynayan Torku Konya Selçuk Üniversitesi, üçüncü periyodu 60-76 geride tamamladı.

Son periyoda etkili başlayan Pınar Karşıyaka oldu. Can ve Lyons’un basketlerine karşılık veremeyen Torku Konya Selçuk Üniversitesi, dördüncü periyodun ilk 5 dakikasında sadece 3 sayı buldu. Son 3 dakika ise iki takımın da karşılıklı sayılarına sahne oldu. Ev sahibi ekipte De Vries, Willams, Gillanwater ve Pastal’ın farkı kapatma çabaları sonuçsuz kaldı ve Torku Konya Selçuk Üniversitesi müsabakayı 84-98 kaybetti.
TORKU KONYASPOR SELÇUK ÜNİ.-PINAR KARŞIYAKA: 84-98
Salon: Selçuk Üniversitesi 19 Mayıs
Hakemler: Mehmet Keseratar, İsmail Aydın, Ergin Sarı
Torku Konya Selçuk Üniversitesi: Hakan 4, De Vries 21, Orçun 3, Gillenwater 15, Williams 14, Delininkaidis 22, Fatih 2, Cem 1, Pastal 2,
Pınar Karşıyaka: Barış 3, Can 18, Dixon 25, Batista 18, Diebler 3, Yunus Emre 6, Mutlu 6 , Lyons 12, Soner 7
1. periyot: 24-26
Devre: 46-50
3. periyot: 60-76