Karşıyaka Hızlı Başladı

30 Mayıs 2014 Cuma, 11:04

Geçen sezonun başarılı ismi Yusuf Şimşek’le prensipte anlaşan yönetim transerde kolları sıvayıp çalışmalarına hemen başladı.

Yönetim Tavşanlı Linyitspor’dan Mehmet Besler ve Emrah Dağ ile K.Maraş’dan Adem Aydın’ı kadrosuna katmak için harekete geçti

2013-14 sezonunun ikinci yarısında büyük çıkış yaşadığı Yusuf Şimşek’le önümüzdeki hafta resmi sözleşme imzalayacak olan Karşıyaka’da yönetim transferde kolları erken sıvadı. Yeşil-kırmızılılar geçen sezon gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Tavşanlı Linyitspor’un kaptanı Mehmet Besler ile yine aynı takımdan ön libero Emrah Dağ’ı listesine aldı. KSK bu sezon 2. Lig’e düşen Kahramanmaraş’ın da sağ kanat oyuncusu Adem Aydın’la da ilgileniyor. PTT 1. Lig’de 110 maçta görev yapan ve son 6 sezondur Tavşanlı Linyit’te istikrarlı bir görüntü çizen Mehmet Besler’le orta sahanın güçlenmesi planlanıyor. 2010-11 sezonunda 30, 2011-12 sezonunda 28, 2012-13 sezonunda 31, geçen yıl ise 25 maçta görev yapan Mehmet, mücadeleci futbolu ve uzaktan attığı şık gollerle dikkatleri üzerine çekmişti. Aynı takımda görev yapan 27 yaşındaki Emrah Dağ ise bu sezon 31 maçta forma giydi.
Tavşanlı’dan Mehmet ve Emrah ile ilgilenen Kaf-Kaf, Kahramanmaraş’ta 3 sezondur formayı kimseye kaptırmayan sağ kanat oyuncusu Adem Aydın’la da ilgileniyor. Son 3 sezonda 102 maçta görev yaparak Kahramanmaraş’ın değişmezi olan Adem daha önceki yıllarda 1461 Trabzon ve Boluspor’da da forma giymişti. Transferlerin Yusuf Şimşek’le resmi sözleşmenin imzalanmasından sonra hızlanacağı öğrenildi. GÖKHAN ÖZYURTLU

Şimşek: “Benim sözüm söz”
Karşıyaka Teknik Direktörü Yusuf Şimşek, KSK’ye verdiği bir söz olduğu ve yeni yönetimle görüşmeden hiç bir kulüple anlaşmayacağını açıkladı. Orduspor, Şanlıurfaspor ve Antalyaspor’dan teklif aldığı ancak tek düşüncesinin yeşil-kırmızılı renkler olduğunu belirten Şimşek, “Pazartesi İzmir’e gelerek yönetimle anlaşma şartlarını konuşacağız. Teklif gelen kulüplerle görüştüm ve bunu KSK yönetimine söyledim. Ben hiçbir şeyi saklamam, açık bir insanım. KSK’ye de verilmiş bir sözüm var. Herşey olumlu gidiyor, pazartesi inşallah sözleşme imzalarım” dedi.