Karşıyaka için Panathinaikos'u reddetti

Ufuk Sarıca’yı ikna etmek için İzmir’e gelen Panathinaikos Genel Sekreteri, iki günlük görüşmelerin ardından Atina’ya eli boş döndü

27 Haziran 2015 Cumartesi, 08:30

Ufuk Sarıca’yı ikna etmek için İzmir’e gelen Panathinaikos Genel Sekreteri, iki günlük görüşmelerin ardından Atina’ya eli boş döndü.

Karşıyaka şampiyonluğun keyfini yaşayamadan oyuncularını bir bir kaybetmenin şokunu yaşarken, az daha koç Ufuk Sarıca’yı da kaybediyordu. Ancak ‘Bir hayalim var’ sloganıyla Karşıyaka’yı şampiyonluğa taşıyan Sarıca, İzmir ekibiyle Avrupa Ligi’nde de birlikte olmak istediğini söyleyerek Panathinaikos’un teklifini geri çevirdi. Dün Sasha Djordjevic’i takımın başına getiren Yunan ekibinin bir önceki adayı Ufuk Sarıca idi. Ve Panathinaikos Genel Sekreteri de İzmir’e gelerek, Sarıca ve ekibiyle masaya oturdu. Pao’nun teklifi açıktı: “Ekibinle gel. En az iki yıllık imzayı at.” Ancak Sarıca üç yıldır emek verip zirveye taşıdığı Karşıyaka’yı bırakmadı. Zira onun hedefi İzmir ekibiyle Avrupa Ligi’nde de boy göstermekti ve Pao’ya ‘Hayır’ dedi. Ve Ufuk Sarıca dün contra.gr adlı internet sitesine verdiği röportajda, “Panathinaikos’u çalıştırmayı elbette hedefliyorum ama gelecekte. Benim bir hayalim var; Karşıyaka ile Avrupa Ligi’nde oynamak” diyerek, Yunan ekibinin ilgisini de doğruladı.