Karşıyaka İkinci Yuvam

11 Ekim 2015 Pazar, 03:55

Daha önce Danimarka, Belçika ve Rusya’da futbol oynadığını söyleyen Senagalli golcü Fall, “Ama Karşıyaka farklı. Uzun yıllar burada futbol oynamak istiyorum” dedi

Djiby Fall, eşi Ndeye Fatou ve kızı Adja Sokhna ile İzmir’de çok mutlu. Yeşil-kırmızılı formayla biri Türkiye Kupası olmak üzere 7 maçta görev yapıp 2 gol atan Fall, takım olarak birbirlerini tanıdıkça performanslarının artacağını belirtirken, “Biz çok iyi bir takımız” dedi. Futbolun Karşıyaka’da çok sevildiğini dile getiren Fall, “Sık sık taraftarlar beni durdurup fotoğraf çektirmek istiyor. Ailem de bu sıcak ilgiden memnun. Umarım uzun yıllar burada futbol oynarım. Takımdaki arkadaşlarım da bana çok yardımcı oluyor. Danimarka, Almanya, Belçika ve Rusya’da da futbol oynadım. Ancak Senegal’den sonra burası adeta ikinci yuvam oldu” dedi.

30 yaşındaki golcü daha önce Danimarka’nın Randers ve Odense, Almanya’nın Greuther Fürth, Belçika’nın Lokeren, Rusya’nın Lokomotiv Moskova, Norveç’in Molde takımlarında görev yapıp 150 maçta 59 gol atmıştı. Centilmenliği ile de bilinen Fall, 150 maçta sadece 1 kez kırmızı kart gördü.