Son Dakika
31 Ekim 2020 Cumartesi

Karşıyaka İyi Başladı

27 Eylül 2016 Salı, 00:31

Pınar Karşıyaka Tahir Türetken adına düzenlenen Pınar Cup’ın ilk maçında Best Balıkesir’i 8 sayı farkla yenerek turnuvaya iyi bir başlangıç yaptı
Pınar Cup Tahir Türetken Basketbol Turnuvası’nın açılış maçında Pınar Karşıyaka, Spor Toto Basketbol Süper Lig’deki Ege’nin yeni takımı Best Balıkesir’i 88-80 yenmeyi başardı. Maça iyi başlayan Pınar KSK, özellikle Ponitka ile Summers’ın sayılarıyla ilk periyotu 29-19 önde kapattı. 2. periyotta farkı eriten Balıkesir temsilcisi önce 33-33 ile eşitliği yakaladı sonra da devreyi 45-41 önde kapattı. Üçüncü periyotta toparlanan Pınar KSK Summers’ın etkili oyunuyla yeniden üstünlüğü ele geçirip son periyota 73-55 önde girdi. Dördüncü çeyreğe yabancısız genç oyuncularla başlayan yeşil-kırmızılılar karşısında BEST Balıkesir, 18 sayılık farkı eritmeye çalışsa da İzmir ekibi maçı 88- 80 kazanmayı bildi.

TAHİR TÜRETKEN’İ OĞLU TEMSİL ETTİ

Karşıyaka’da yıllarca divan başkanlığı yapan ve organizasyona adı verilen Divan Kurulu Onur üyesi Tahir Türetken’i oğlu Semih Türetken, Şeref Tribünü’nde yerini alarak temsil etti. Pınar KSK’yi İzmir’de ilk kez izleyen Karşıyakalı taraftarlar, Pınar Cup Tahir Türetken Turnuvası’na ilgi göstermedi.
KSK’ye 750 taraftarı destek verdi. Daha önce İzmir’deki ilk hazırlık maçı Muratbey Uşak’a kaybettiği randevusuna yeşil-kırmızılı taraftar alınmamıştı. Pınar KSK’de hafif sakatlıkları bulunan yeni transferlerden Amerikalı oyuncular Brent Petway ile Joshue Boone dünkü maçta riske edilmedi. Gora takımından alınan Polonyalı Mateusz Ponitka ise bu sezon ilk kez bir maçta forma giydi. Yıllarca KSK’de A takım ile altyapı sorumluluğunu üstlenen Mete Babaoğlu, Best Balıkesir’in başında eski takımına rakip oldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir