Karşıyaka – Kayseri Hattı

19 Ağustos 2015 Çarşamba, 08:46

Transferde bugüne kadar çeşitli dönemlerde Kayseri kulüplerinde oynayan 9 futbolcuya imza attırıp takımın başına geçen yıl Kayserispor’u şampiyon yapan Cüneyt Dumlupınar’ı getiren PTT 1’inci Ligi takımı Karşıyaka, 2 Kayseri patentli oyuncuyu daha almak için çaba harcıyor.

Yöneticiler, ismi dün gündeme gelen Kayseri Erciyessporlu ön libero Mehmet Akgün’den sonra aynı takımda görev yapan orta saha oyuncusu Kerim Avcı’ya da kanca attı. Kerim geçen sezonun 2’nci yarısında Altınordu’da kiralık olarak forma giymişti.

İkinci yarıda kiralık geldiği Altınordu’da 17 lig 1 kupa maçında görev yapıp 5 gol atan gurbetçi futbolcunun Kayseri’den ayrılmak istediği ve Karşıyaka’nın teklifine sıcak baktığı öğrenildi.

Transfer döneminde Kayserispor patentli Gökhan Ünal, Çağlar, Berkay Can, Serkan, Aghayev, Amisulashvili ve Mehmet Eren’i kadrosuna dahil eden Karşıyaka, Kayseri Erciyesspordan İbricic ve Necati Ateş’i de transfer etti. Kayseri Erciyessporlu Yasin Pehlivan, geçen hafta İzmir’e gelmesine rağmen anlaşma sağlanamadı.