Karşıyaka Mesut Toros ile Sözleşme Yeniledi

27 Haziran 2019 Perşembe, 15:27

TFF 3. Lig ekiplerinden Karşıyaka’da Teknik Direktör Mesut Toros, iki yıllık yeni ayarları imzalarken yuvada kaldı.

Basketbolda Ufuk Sarıca’ya imza attıran Karşıyaka, futbolda mevcut teknik direktörünü bırakmadı. Mesut Toros, Başkan Turgay Büyükkarcı’nın da katında planlanan töreninde yaptığınız 2 yıl boyunca devam eden yeni bir anlaşma imza attı. Uzun süredir TFF 2. Liginde teklifler almasına rağmen Karşıyaka’da kalanlarda teknik adam, yola İzmir ekibinde devam ederken için çok mutlu oldum. Toros, “Geleceğimizden bu yana çok özverili bir çalışmayla iyi bir birliktelikle Karşıyaka’yı hak ettiğiniz yere götürmek için mücadele ettik. PlayOff’a kadar taşıdık geçen sezon takımımızı 2. Lig’e çıkma şansımız vardı ancak zorlu PlayOff’ta başaramadık. Oyuncularımız armaya yakışacak büyük bir savaş verdiler.

“Çok önde devam edeceğiz”
Karşıyaka’nın liderliği onu branşta hedefi olduğunun altını çizinebiliyor teknik adamım, “Lig bittikten sonra tercih teklif aldım. Bu tabi beni mutlu etti ancak ben bu teklifleri ile karşıyaka ile yakaladığım birliktelikten sonra aldım. Karşıyaka’da çok mutlu ve huzurluyum. Karşıyaka’nın hayalleri ve hedefleri hiçbir zaman bitmez. Karşıyaka’yı hak ediyorum yerlere taşıyacağız. Geçen sezondan sonra beklentiler yükseldi. Tüm hedefimiz lige iyi bir başlangıç ​​yapmak. Karşıyaka’yı hak ettiğiniz yere hedefe ulaşmak için onu yapacağınızızız. Bunun için de çok yönlendirmeye devam edeceğiz ”ifadelerini kullandı. Toros’ta bir takımdan ayrılmak isteyen oyuncu onayı ilerleyen günlerde bazı isimlerle yolların ayrılacağını sözlerine ekledi.

Büyükkarcı: “Hocamızın başarılı olacağından şüphemiz yok”
Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı ise Mesut Toros idaresinde başarılı günler göreceklerini savundu. Büyükkarcı, “Geçen sezonun başında takıma çok güvendiğimi defalarca söylemiştim. Mesut hocanın gelmesiyle takıma olan güvenim birkaç kat daha fazla arttı. Yönetim olarak uzun süreli birlikteliklerden yanayız. Çok güzel bir sezonu geride bıraktık. Kan ve mantık uyduğu zaman başarılara imza attığımızı gördük. Mesut Toros ve Karşıyaka arasında Kan ve mantık çok iyi uyuyor. O sene hocamızla 2 sene daha anlaşma yapmaktantan çok mutluyuz. Sözleşme 2 yıllık ama daha üst liglerde birlikteliğimiz devam ederken. Hızlı Bir İmza Töreni Sunuyor, hemen hocamız hemen işe koyulmak istedi. Hocamızın başarılı olacağından hiç şüphemiz yok ”diye konuştu.