Karşıyaka Özüne Dönüyor

21 Temmuz 2016 Perşembe, 09:16
serkan ergüven

Altyapı sporcu sayısının 300’den 80’e düştüğünü belirten Ergüven, Zühtü Işıl Spor Salonu’nu kullanmak için söz aldıklarını söyledi
Karşıyaka Voleybol Şube Başkanı Serkan Ergüven, hedefleri ve şubenin geleceğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve öze döneceklerini söyledi. Genç, dinamik ve güçlü bir yönetim kurulu oluşturduklarını belirten Ergüven, “Elimizde Türkiye ikincisi olan bir genç takımımız var, gençlerimiz geçen sezon ligin ikinci yarısında A takımda da oynayarak tecrübe kazandılar.

Bu genç kadromuzun tamamını koruyacağız.

Yeni sezonda da gençlerimize şans verip; teknik heyetimizin raporu doğrultusunda nokta transferlerle kadromuzu şekillendireceğiz” dedi. Voleybol şubesinin olmazsa olmazının altyapı olduğunu söyleyen Ergüven, bu noktada kulübün yaşadığı tesis sıkıntılarının büyük bir problem oluşturduğuna vurgu yaptı. Ergüven sözlerine şöyle devam etti:

“Yalı’daki salon yıkılınca salonsuz kaldık. Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nundaki yoğun program nedeniyle sadece A takım düzeyinde burayı kullanabiliyoruz. Altyapı takımlarımız gerekli idmanı yapamayınca öğrenci sayımız 300’den 80’e geriledi. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’dan destek ve Zühtü Işıl Spor Salonu’nu kullanabilmek için söz aldık. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.