Karşıyaka Ruhuyla

11 Eylül 2016 Pazar, 14:10

Transfer yasaklısı Kaf-Kaf, Bugsaş’dan sonra Tuzlaspor’u da 9’u altyapıdan yetişen gençlerle dize getirip 2’de 2 yaparken Ali ve Okan ilk kez golle tanıştı
ekibi Bugsaş’tan sonra İstanbul temsilcisi Tuzlaspor’u da gol yemeden mağlup ederek taraftarını sevince boğan Karşıyaka, altyapısıyla zirveye koşuyor. Transfer yasağı nedeniyle kendi bünyesinden yetişen oyunculara sarılan ve geçen sezon formasını giyen 8 oyuncuyu takımda tutarak yola devam eden KSK, ilk 2 maçta sahaya 9 altyapı oyuncusuna şans vererek çıktı. Geçen sezon A takımda şans bulamayarak 2. ve 3. Lig takımlarına kiralanan Ali Say, Arif, Okan, Anıl, Battal, Tugay, Onur ve Metin’e kaleci Erhan da eklenince KSK, genç ve dinamik bir ekip haline geldi.

Sekiz yıl bekledik

Can Erdem’in golüyle Bugsaş’ı deviren Karşıyaka, Tuzlaspor önünde bu kez de kariyerinde ilk kez 2. Lig’de golle tanışan altyapısından 23 yaşındaki Ali Say ve 21 yaşındaki Okan Şahingöz’in golleriyle zafere ulaştı. 2008-2009 sezonunda Malatya ve Karabük’ü yenerek sezona 2’de 2 yaparak giren Kaf-Kaf aynı başarıyı 8 yıl sonra bir kez daha tekrarladı. Tuzlaspor önünde sonradan oyuna dahil olan İbrahim Kaş, Mahmut Temür, Zeki Korkmaz ile Abdulhamit Yıldız ve Behram Zülaloğlu’da gençlerin bu başarısını maç sonu onlara sarılarak kutladı.