Karşıyaka Saraya Uçuyor

06 Temmuz 2015 Pazartesi, 12:52

Türkiye Basketbol Ligi’nde 28 yıl aradan sonra şampiyon olan Pınar Karşıyaka’da zafer kutlamaları devam ederken takımın üst yönetimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret için Ankara’ya gitti.

Kulübe maddi sponsor olan İstanbullu İşadamı Erdal Acar’ın özel uçağı ile Ankara’ya giden heyette Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Ali Erten, Basketbol Takımı Antrenörü Ufuk Sarıca, AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Emrun Sulayıcı, eski İl Başkan Yardımcısı İşadamı Ahmet Kurtuluş ve takım oyuncusu Mertcan Solkol yer aldı.

İzmir heyeti ilk olarak AK Parti Genel Merkezi’ne giderek Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Nükhet Hotar ile buluştu. Hotar’ı ziyaret eden ekip Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na Erdoğan ile buluşmak için geçti. Heyete, Hotar da eşlik etti.

TEBRİK ETTİ
Görüşmede Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da hazır bulundu. Erdoğan’ın Karşıyaka Spor Kulübü’nün elde ettiği  başarının önemli olduğunu ifade ettiği ve heyeti tebrik ettiği öğrenildi. Erdoğan’ın ayrıca maçlar başladığında İzmir’e gelmek istediğini de ziyarette ifade ettiği öğrenildi.