Karşıyaka Sevdalısıyım

Geçmişte yaşanan sorunlar nedeniyle puanlarının silinmesine çok üzüldüğünü belirten Güneş: Artık hata yapma lüksümüz yok. Geçmişten ders çıkarmamız, dayanışma halinde olmamız lazım…

05 Ekim 2017 Perşembe, 12:08

Karşıyaka Teknik Direktörü Atilla Güneş yeni sezonda transfer yasağı ile karşı karşıya geldiklerini, ancak her şeye rağmen Karşıyaka’nın başarısı için ellerinden gelen tüm özveriyi göstereceklerini belirtti.

‘Umutluyuz’

Güneş, şu açıklamayı yaptı: “Asla umutsuzluğa düşmeyeceğiz. Takımda sistemi oturtmaya çalışıyoruz. Geçen seneden beri belli bir şablonumuz var. Her geçen gün daha iyiye gidip geliştirmeye çalışıyoruz. Genç oyunculara sahibiz. Altyapıdan kadromuza kazandırdığımız oyuncularımızda oldu. 33 kişilik kadroya sahibiz ve 33 kişilik kadroda antrenman planlaması yapmak tabi ki de kolay değil. Zaman zaman bu gençlerimizi kondisyon ve taktiksel anlamda artı değer kazanacakları idmanlarla eğitmeye çalışıyoruz.”

Transfer yasağının kalkmasının tamamen yönetimsel bir durum olduğunu belirten Güneş, bu konuda çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti. Bu durumun her Karşıyakalıyı üzdüğü gibi kendisini de üzdüğünü söyleyen Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘En aza indirilmeli’

“Tabii ki transferin önü açık olması gerekiyor. Ama transferin önü açık diye yanlışa düşüp geçmişteki hataların yapılmaması gerekiyor. Geçmiş yıllarda yaşanan sorunlar nedeniyle puanlarımızın silinmesi bizi zor durumda bıraktı. Kulübümüzün ve bizlerin, ders almamız gereken çok şey var. Biz geçmişte yaptığımız hataların ve yanlışların farkına varıp, bu hataları en aza indirmek için planlamalar yapıyoruz, buna mecburuz.”

‘Maddi sorunlar can sıkıcı’

Karşıyaka’da yetiştiğini ve kendisinin de bu kulübe gönülden bağlı olduğunu her fırsatta dile getiren Güneş, şu değerlendirmelerde bulundu: “Ben bu camida yetiştim. Yıllarca bu kulüp için emek verdim ve bu kulübün içinde doğdum diyebiliriz. Ama şu anda camiadan istenilen desteği ve yardımı gördüğümüz söylenemez. Takımın ciddi anlamda maddi problemleri var. Bu takım geçen sene her daim Play Off hattının içinde olduğunda bile son haftalara kadar destek göremedik. Son haftalar ufak kıpırdanmalar oldu, o kadar.”

‘Öncelikli hedef tesisleşme’

Yıllardır yaşanan popülist yaklaşımlar, bir an önce üst lige çıkma hevesi, yapılanma gerçekleşmeden kadro oluşturulması, 2-3 tanınmış isim gelince Süper Lig’de görünme hayallerinin takımı bu hale getirdiğini vurgulayan Atilla Güneş, tesisleşme hakkında şunları söyledi: “Bizim öncelikli hedefimiz tesisleşme olmalıdır. Tesislerimiz bize yetmiyor. Sezon başında söyledim, tekrar söylüyorum. Taraftarımız saha içerisinde koşan, mücadele eden, formasını ıslatıp hakkını veren bir Karşıyaka’yı her zaman izleyecek. Alacağımız sonuçlar ne olursa olsun bizi nereye götürecek, onun değerlendirmesini o zaman yaparız. Oyuncularla aramızda her alanda olumlu bir etkileşim ve iletişim var. Birlikte güçlüyüz.”

‘Ben de tribünden geldim’

Üzerinde hiçbir şekilde baskı hissetmediğini söyleyen Atilla Güneş şöyle konuştu: “Çünkü ben Karşıyakalıyım ve kendi evimde çalışıyorum. O kadar rahatım ki, bildiğim doğruları uyguluyor, kulübün şartlarına göre hareket ediyor ve başarının da biz rahat olduğumuz sürece geleceğini düşünüyorum. Tek hissettiğim şey heyecan. İçimdeki en büyük duygu daha iyilerini yapabilme arzusu. Geri kalan bir duygu benim içimde Karşıyaka’yla beraber yan yana gelemez. Çünkü bende o tribünden geliyorum. Cebimde para yokken Karşıyaka istasyonundan trene binip Halkapınar’a kadar kapıda asılı gittiğimi bilirim Karşıyaka maçlarını izlemek için. Karşıyaka taraftarı her zaman bana sahip çıktı. Biz de onlara bir şekilde layık olmaya çalışıyoruz. Karşıyaka taraftarının beni hiçbir zaman futbol oynadığım ya da teknik görevler üstlendiğim için sevdiğini düşünmüyorum. Onların beni onlarla aynı duyguları yaşadığımı bildikleri için sevdiklerini düşünüyorum.”