Karşıyaka Şimşek’le Devam

01 Mart 2016 Salı, 15:38

Ptt 1. Lig’de 18 puanla son sırada yer alan Karşıyaka’da geçen cumartesi günü Atatürk Stadı’nda oynanan Gaziantep BŞB maçında kendisine tepki gösteren bir grup taraftara yaptığı el işareti sonrası görevden ayrılması gündeme gelen Teknik Direktör Yusuf Şimşek, ‘devam’ kararı aldı.

Olaydan sonra yaptığı açıklamada, “Bu böyle devam etmez. Aklımdan ayrılmak geçiyor” diyen genç teknik adam, bugün kulüp binasında Başkan Fatih Diniz ve futbol şubesi yöneticileriyle bir araya geldi. Toplantıda yaptığının savunulur tarafı olmadığını tekrarlayan Şimşek, yönetimin önünde camiadan ve taraftarlardan bir kez daha özür diledi.

Konuşmasında göreve devam etmek istediğini ancak demoralize olduğunu belirten Şimşek, “Eğer istiyorsanız bırakabilirim” diye konuştu.

Karşıyaka’nın ligde kurtuluş savaşı verdiğini, savaş devam ederken komutanın değişmesini istemediklerini ifade eden yöneticiler ise “Görevinin başında kal ve bu savaşı omuz omuza sürdürüp Karşıyaka’yı esenliğe çıkaralım. Sonuçta bu takımı sen kurdun. Tüm bunlara rağmen ayrılmak istersen, engel olmayız” karşılığını verdi. Bu konuşmaların ardından göreve devam edeceğini söyleyen Yusuf Şimşek, cumartesi günü deplasmanda oynanacak Alanyaspor maçı için takımı çarşamba günü Antalya’da kampa alma kararı verdi.