Karşıyaka Stadında Geri Sayım

30 Nisan 2014 Çarşamba, 21:25

Karşıyakamıza inşa edilecek stad için 28 Ocak’ta yapılan ihalenin ardından Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 15 bin kişi kapasiteyle yenilenecek Karşıyaka Stadı için Ali Acar İnşaat sözleşmeyi imzaladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı da firmaya yer teslimini yaptı. Şirket için 2 yıl olarak belirlenen inşaat süreci başladı.

Kulübüzün kullanımında olan tesislerin boşaltılarak kendilerine teslim edilmesi için bakanlığa başvuran inşaat şirketi, avam projeleri yeniden çizdirerek nihai hale getirecek. Kiracı konumunda olan Karşıyakamız, projede istedikleri değişiklikleri TOKİ’ye iletecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ruhsat başvurusu yapacak firmaya onay çıkmaması durumunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ruhsat alma yolunu izlenecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Karşıyaka’daki 30 metrekarelik şahıs arazisini kamulaştırmaya çalışıyor. Firma ruhsat sorununu 2 ay içinde çözerek şantiyesini kurup temel atmayı planlıyor. Ali Acar İnşaat Genel Müdürü Ufuk Bekdemir, İzmir’e kalıcı ve 7 gün yaşayan arenalar inşa edeceklerini söyledi.