Karşıyaka Tek Yürek Oldu

07 Ekim 2016 Cuma, 12:55

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile yarın Mavişehirde yapılacak açılış törenine taraftarımızın protesto hazırlıklarını duyan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın dün yaptığı basın toplantısında kendilerine yönelen “davaları geri çek” telkinlerinin gerçekçi olmadığını ve ortada süren bir dava bulunmadığını belirtmeleri üzerine Karşıyaka Taraftarlarının dava metinlerini sosyal medyada ortaya çıkarttı. Bugün de başkanımız Mutlu Altuğ’un ‘Davadan Feragat Edin, Stad inşaatımız Devam Etsin’ açıklamasından sonra Divan Kurulumuzdan da basın bildirisi geldi.

İşte Davamız Yok diyen Aziz Kocaoğlu’na Divan Kurulumuzdan yapılan çağrı metni;

DUYURU | Divan Başkanlık Kurulumuzdan Basın Bildirisi

Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’nun ve Karşıyaka Belediye Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar’ın basına stat konusunda yaptıkları açıklamaları üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Sayın Kocaoğlu “Bir dava yoktur, varsa biz uzlaşma konusunda hazır olduğumuzdan gerekirse geri çekeriz.” demiştir.

Karşıyaka Stadı konusunda İzmir Büyükşehir Belediyesinin İmar Kanununa aykırılık iddiasıyla açtığı ve Ankara 18. Bölge İdare Mahkemesinde görüldükten sonra, bakanlığın itirazıyla halen Danıştay 13. Dairesinde 2016/1430 Esas Sayıyla görülen ve inceleme aşamasında olan bir dava vardır.

Bizler Karşıyakalı ve K.S.K. Divan Başkanlık Kurulu olarak Sayın Kocaoğlu’nun basın açıklamasında belirttiği “Davadan feragat” sözünü hatırlatıyor ve sözün gereği yapılarak Danıştay 13. Dairesindeki davadan feragat edilmesini, Karşıyaka Spor Kulübü ve Karşıyaka’nın bu konuda önünün açılmasını bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Karşıyaka Spor Kulübü Derneği