Karşıyaka Yıldızların Peşinde

12 Haziran 2014 Perşembe, 18:00

Karşıyaka’da yönetim teknik direktör Yusuf Şimşek’in verdiği liste doğrultusunda iç ve dış transferde görüşmelerine başladı.
Yönetimin ilk etapta Denizlispor’dan forvet Kahe ile Mersin İdman Yurdu’nda şampiyonluk yaşayan golcü Mehmet Yıldız, sağbek Ali Tandoğan ve Ç.Rize’den Florin Cernat ile temasa geçtiği öğrenildi. Bu oyuncuların transferinin yıldız oyunculardan gelecek maliyet raporuna göre belli olacağı dile getirildi.

Türkiye’de G.Birliği, Manisa ve Denizli’de forma giyen Brezilyalı 32 yaşındaki Kahe, ülkemizde görev yaptığı 261 maçta 68 kez rakip fileleri havalandırdı. Mersin’de şampiyonluk yaşayan 37 yaşındaki Ali Tandoğan ise kariyerinde Süper Lig’de 360 maçta 32 gol, 1. Lig’de ise 33 maçta 3 gol attı. Başarılı golcü Mehmet Yıldız ise Süper Lig’de 197, PTT 1. Lig’de ise 152 karşılaşmada 58 kez rakip fileleri havalandırdı. Ç.Rize ile sözleşmesi biten Rumen oyuncu Cernat ise Süper Lig’de 87 maçta 21 gol, 1. Lig’de ise 17 maçta 9 kez gol atma başarısını gösterdi. Öte yandan Kaf-Kaf’ın teklif sunduğu Anıl Taşdemir Erciyesspor ile el sıkıştı. Kaf-Kaf’ın teklif sunduğu İlker Avcıbay’ın ise Süper Lig ekiplerinin tekliflerini değerlendireceği öğrenildi.