Karşıyaka'da Başkan-Teknik Direktör Zirvesi

01 Mayıs 2014 Perşembe, 01:12

Başkan Fatih Diniz, kongre tartışmaları ve ödemelerle ilgili sıkıntılar üzerine istifa resti çeken teknik direktör Yusuf Şimşek’le bir araya geldi. Fatih Diniz, Şimşek’e istifa haberlerinden duyduğu üzüntüyü iletti. Genç teknik direktör de kulübü sevdiğini ancak mali sorunların aşılması gerektiğini söyledi.

Şimdilik yola devam kararı alan taraflar, 10 Mayıs’ta Sakız Adası’nda Lailapas’la oynanacak dostluk maçından sonrası bir araya gelip, son kararı verecek.

Diniz bu süreçte 16-23 Mayıs’taki olağanüstü kongrede yeniden adaylığıyla ilgili destek arayışında bulunacak.

“Ben başkanlığı sürdürsem de bıraksam da Yusuf Şimşek’in görevde kalması gerekir” diyen Başkan Fatih Diniz, “Yusuf Hoca burada başarılı oldu. Kulübün şartlarını devre arasında anlaşırken kendisine söyledik. Ligde maç başı ödemesi yapabilen kulüp çok az. Biz tüm iyi niyetimizle peşinatları ve son maç hariç, primleri aksatmadık. Devre arasında takımlar dağılırken kadroyu korumayı başardık ve cezaları affettik. Bu kadar ağır borç yüküyle sezon sonunda mali yönden sıkışmamız doğal. Yeniden aday olup olmayacağım ve Yusuf Şimşek’in durumu 10 gün sonra netleşir” şeklinde konuştu.