Karşıyaka’da Eskiye Dönüş

01 Ağustos 2016 Pazartesi, 11:00

Yönetim transferin önünü açamayınca çareyi eski oyuncuları Can Erdem, İbrahim Kaş, Mahmut, Zeki, Abdülhamit, Behram ve Tayfun ile görüşmekte buldu
Önümüzdeki sezon Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele edecek olan Karşıyaka’da transferin önünün açılması zora girerken yönetim de sözleşmesi sona eren mevcuttaki oyunculara sarıldı. Kurmayların en kısa sürede geçtiğimiz sezon Karşıyaka’da görev yapan Can Erdem, İbrahim Kaş, Mahmut Temür, Abdulhamit Yıldız, Zeki Korkmaz, Behram Zülaloğlu ve Tayfun Pektürk ile masaya oturması bekleniyor. Bu oyuncuların Teknik direktör Soner Tolungüç’ün takımın başında olması nedeniyle tekrar Karşıyaka’da oynamaya sıcak baktığı öğrenildi.
Sportif Direktör Atilla Güneş ve profesyonel şube yöneticilerinin bu oyuncularla hafta içinde temasa geçeceği bildirildi. Isparta Davraz’da çalışmalarını 19 futbolcu ile sürdüren Karşıyaka’nın eski oyunculardan en az 5’iyle anlaşması bekleniyor. Karşıyaka yönetimi kamp öncesi orta sahanın başarılı ismi Mustafa Aşan ile anlaşma sağlamıştı. Zeki istenirse yeniden Karşıyaka’da oynayabileceğinin sinyalini verirken Abdulhamit PTT 1. Lig’den iki takımla görüştüğünü anlaşamaması halinde Karşıyaka’ya dönebileceğini söylemişti

Yöneticiler kampa gitti

Karşıyaka’da profesyonel şube başkanı Oktay Yeşil ve yöneticiler Aygün Cicibaş ile Serhat Bayülken kampa giderek teknik ekip ve futbolcularla bir araya geldi. Yöneticiler, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Tüm teknik ekibin yanında olduklarını dile getiren Cicibaş, “Herşeyin iyi olması için elimizden geleni yapıyoruz” dedi. Dünü izinli geçiren takım yaptığı mangal partisinin ardından çalışmalara yeniden başlıyor.

Moraller süper

Isparta Davraz’da teknik direktör Soner Tolungüç yönetiminde yoğun ve yorucu bir kamp dönemi geçiren Karşıyaka’da genç oyuncuların morali üst seviyede. Yorucu geçen idmanlara rağmen futbolcuların keyfi ve hırsı teknik ekibi mutlu ediyor.
Genç oyuncular güç çalışmaları idmanlarında adeta pestillerini çıkaran antrenör İhsan Okay’ı çalışma sonrası omuzlara alarak idmanın bitişini kutladı.
Öte yandan Karşıyaka yarın Mersin İY ve perşembe günü de Konya Anadolu Selçuklu ile hazırlık maçı yapacak.